Send Lette
Адвокація

Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою Інтерполу

Інтерпол розблокував для України можливість використовувати свої інструменти для розслідування воєнних злочинів. Таке рішення було оголошене під час зустрічі Генерального секретаря Інтерполу Вальдесі Укрізи із начальником Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталієм Касапом у Ліоні на полях щорічної конференції голів Національних центральних бюро (НЦБ) Інтерполу. Про це повідомляє Нацполіція.

“У результаті кропіткої та тривалої роботи української сторони з обґрунтування необхідності повернення заблокованої попереднім Генеральним секретарем Інтерполу можливості використання інструментів Інтерполу у справах геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, Україна та інші країни світу нарешті здобули таку можливість в рамках Резолюції Генеральної Асамблеї Інтерполу 2010”, — каже Віталій Касап.

Відповідне роз’яснення Генеральний секретаріат Інтерполу розішле всім країнам уже цього тижня.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на розміщення оповіщень про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Але жодне так і не опублікували. Віталій Касап наголошував, що причина у тому, що Генеральний секретаріат Інтерполу наразі не опрацьовує такі запити від України, посилаючись на третю статтю статуту організації, яка забороняє Інтерполу втручатися у розслідування справ воєнного характеру. Більше про це читайте в розслідуванні МІПЛ “Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян”.

Тому перегляд цього питання для нашої країни був принципово важливим для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців”, — пояснює Нацполіція.

Віталій Касап також зазначив, що на конференції провів важливі перемовини з представниками європейських країн, досягнувши широкої підтримки ініціативи НЦБ Інтерполу в Україні щодо переобрання України на другий термін поспіль членом Європейського комітету Інтерполу. Членство України у комітеті закінчується цього року, а обрання чотирьох нових членів відбуватиметься у травні-червні під час проведення чергової Європейської конференції Інтерполу. 

Касап також провів низку двосторонніх зустрічей із представниками різних країн, а також взяв участь у засіданні проєктної команди Інтерполу та країн-учасниць проєкту I-Force, що підтримує правоохоронні органи у боротьбі з організованою злочинністю та транснаціональними загрозами, що виникають внаслідок збройного конфлікту в Україні. Проєкт активізує поліцейське співробітництво і оперативну участь у Східній та Південно-Східній Європі.

Загалом у триденній конференції у Ліонці взяли участь 310 співробітників правоохоронних органів зі 150 країн світу, які обмінялися знаннями, досвідом і передовими практиками боротьбі з транснаціональною злочинністю.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій