Send Lette

«Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик»

Презентація аналітичного звіту

22 грудня 2022 року. 11.00

Український кризовий медіа-центр (вулиця Хрещатик, 2)

Спікери:

  • Макским Тимочко, юрист АО “Амбрела” та МІПЛ;
  • Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та адвокат Регіонального центру прав людини;
  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Людмила Гусейнова, колишня затримана на окупованих територіях

Ще до початку повномасштабного вторгнення Медійна ініціатива за права людини почала досліджувати квазіправову систему, створену РФ, на окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Аналітики організації вивчали діяльність псевдоправоохронних органів, псевдосудів та псевдоадвокатури за допомогою опитувань звільнених заручників та військовополонених, інформації у відкритому доступі та з власних джерел з регіонів, що перебувають під тимчасовим контролем РФ. 

Після 24 лютого зібрана інформація дозволила аналітикам МІПЛ спрогнозувати розвиток подій на новоокупованих територіях: яким чином буде встановлена окупаційна влада, як діятимуть квазіправові органи та – головне – як це позначиться на цивільному населенню цих регіонів. 

За якими принципами діють квазіоргани правопорядку, підконтрольні РФ? Хто і як створює квазісуди? Як відбувається еволюція від «польових» до районних судів, воєнного трибуналу, верховного суду? І як у цю нібито правову систему вписуються  довільні арешти, утримання та «засудження» громадян України за статтями «державна зрада», «шпигунство», «терористична та диверсійна діяльність»? 

Про це йтиметься під час презентації аналітичного звіту “Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик”, що відбудеться 22 грудня об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вулиця Хрещатик, 2).

Аналітичний звіт «Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик» підготовлено у рамках Matra Programme (Посольство Королівства Нідерландів). Він буде доступний двома мовами – українською та англійською.

Для участі просимо заповнити форму: https://forms.gle/1C4Zci7EG4r1sX1P6

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся: (097) 477 07 44

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій