Send Lette

16 зниклих моряків: МІПЛ і їхні родини шукають військових ВМС

Медійна ініціатива за права людини зустрілася з родинами 16 українських моряків, які зникли безвісті навесні минулого року. Тоді внаслідок ракетної атаки росіян загинули два українські військові катери. Першим на дно пішов патрульний катер “Слов’янськ”. Це сталося 3 березня 2022 року в районі Кінбурнської коси, з 19 членів екіпажу врятували вісьмох, 11 вважаються зниклими безвісти. Другим — десантно-штурмовий катер “Станіслав”, який 7 травня 2022 року під час боїв за острів Зміїний також зазнав ракетного удару. На його борту перебувало вісім членів екіпажу. Евакуювали трьох, п’ятеро вважаються зниклими безвісті.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Рідні переконані, що моряки живі і перебувають у російському полоні, оскільки ані тіл, ані їхніх рештків не виявлено. Однак українські і російські державні органи, до яких вони зверталися, жодної офіційної інформації про долю моряків не надають.

“Ми до дрібниць знаємо, що, де і як сталося, — заявила на зустрічі з МІПЛ Тетяна Шерішоріна, мама моряка Нікіти Шерішоріна. — Але всі ці відомості ми маємо лише завдяки нашій наполегливості. Ми впевнені, що наші рідні живі і перебувають у полоні”.

Разом із Медійною ініціативою за права людини рідні розробляють шляхи пошуку зниклих моряків, планують заходи, які допоможуть отримати від Росії відомості про місце утримання моряків і їхній фізичний стан.

“Ми не маємо ні до кого претензій, але й мовчати більше не хочемо. Ми — дружини, матері зниклих безвісти моряків — просто хочемо знайти своїх чоловіків, синів, повернути їх додому!” — говорить Олеся Ауліна, дружина зниклого безвісти командира патрульного катера “Слов’янськ” Дамира Ауліна.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Аби систематизувати процес пошуку, родини моряків вирішили створити громадську організацію “Об’єднані морем”. У такий спосіб, переконані вони, спілкування з держорганами вийде на якісно новий рівень і їм буде легше добитися потрібної інформації.

Зі свого боку МІПЛ готує матеріал про долю зниклих безвісті моряків і найближчим часом опублікує його на своєму сайті mipl.org.ua.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій