Send Lette

У першу річницю повномасштабної війни РФ проти України МІПЛ у Сполучених Штатах закликала міжнародну спільноту сприяти визволенню українських полонених

В Українському Інституті Америки в Нью-Йорку відбувся спеціальний захід до річниці вторгнення Російської Федерації в Україну — “Незламний дух: Рік стійкості і опору України”. У ньому взяли участь Тетяна Катриченко, координаторка Медійної ініціативи за права людини, та колишні полонені Людмила Гусейнова і Анна Олсен.

Спеціальними гостями заходу були Джеймс Клеверлі, Міністр закордонних справ Великої Британії, Кеті Гокул, віцегубернаторка штату Нью-Йорк, та Марсі Каптур, конгресвумен.

Анна Олсен і Людмила Гусейнова говорили про власний досвід перебування в полоні, наголосивши на необхідності підтримувати Україну в її зусиллях для звільнення цивільних заручників Кремля і військовополонених.

“Треба шукати механізм для звільнення цивільних. Бо у заручниках перебувають не тільки вони, а і їхні родини”, — заявила Людмила Гусейнова.

“Один день у полоні — це роки життя. Ми маємо боротися за звільнення військовополонених так, як вони боролися за нас”, — закликала Анна Олсен.

МІПЛ продовжує адвокаційну поїздку Сполученими Штатами. Найближчими днями матимемо зустрічі у Вашингтоні, на яких також говоритимемо про проблему визволення полонених.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій