Send Lette
Інші воєнні злочини

“Ми клали на голову подушки, аби не чути, як б’ють хлопців”, — мешканка Бердянська про полон

Тортури, погрози та понад два місяці незаконного утримання. Проукраїнську активістку Оксану Заярину росіяни забрали з рідного дому в Бердянську влітку минулого року. Оксана стала жертвою і свідком звірств, які чинять росіяни: як над військовими, так і над цивільними заручниками. Своєю історією вона поділилася з МІПЛ.

Росіяни прийшли до Оксаниного дому після півночі, змусили її з чоловіком вийти надвір, а самі почали обшук у домі. “Телефон вони мій знайшли, а у мене там історія не видалена Бердянського порту. Я прочитала, що туди зайшло судно. Вони знайшли у чоловіка сокиру і сказали, що якщо зранку буде “прильот”, то вони мені його в голову встромлять, бо це я предаю дані ЗСУ”, — пригадує Оксана. Російські солдати розповіли, що на жінку написали донос. Тож її разом із чоловіком забрали в комендатуру окупантів — один із колишніх поліцейських відділків Бердянська.

Наступного ранку Оксану викликали на допит, який тривав близько двох годин. “Принесли такий чорний апарат з якимись колесиками, дротами. І питають: “Знаєш, що це таке?” Я кажу, що здогадуюсь. Вони прикріпили їх до ніг і почали вмикати. Я кричала, як навіжена, було дуже страшно”, — розповідає Оксана. 

Після тижня у комендатурі подружжя вивезли до Бердянської колонії. Упродовж усього утримання в неволі жінка чула та бачила знущання над заручниками: як військовими, так і цивільними. “Хлопців дуже боляче били: і струмом, і шокером, і дубинками. І по коридору вели — били. Дуже чутно було. Ми тоді не спали, у кого були подушки, на голову клали, щоб хоч не чути”, — пригадує колишня заручниця. Перед тим як звільнити Оксану, окупанти змусили її написати розписку, що жодних матеріальних чи моральних претензій вона до росіян не має.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій