Send Lette

МІПЛ разом із Центром прав людини “Зміна” взяли участь у Witness Testimony Event

Цей захід для дипломатів іноземних представництв організувало Посольство Великої Британії в Україні.

На нього для свідчень запросили цивільного заручника, якого утримувала Росія, а також рідних тих викрадених українців, які досі перебувають в російських тюрмах.

Усі вони поділилися своїми історіями. Так, Олена Цигіпа розповіла про свого чоловіка Сергія Цигіпу — блогера та активіста з Нової Каховки, якого росіяни викрали в березні 2022 року. А Катерина Огієвська — про нареченого Микиту Бузінова, якого 4 березня 2022-го військові РФ викрали з будинку під Черніговом і з того часу про нього немає жодної інформації. Історією свого викрадення, а також пережитим у полоні поділився і Микола Захожий, цивільний із Київщини, якого впродовж 340 днів росіяни утримували в різних місцях Росії. Звільнили чоловіка в лютому цього року.

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, презентувала дипломатам дорожню карту звільнення заручників, яку МІПЛ розробила спільно з Коаліцією “Україна. П’ята ранку”. За її словами, найперше необхідно створити окрему інституцію в Україні, яка б займалася виключно пошуком і звільненням цивільних заручників. Саме цей орган, переконана Решетилова, має залучити міжнародну спільноту до перемовин про безумовне звільнення цивільних українців, яких безпідставно утримує Росія.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій