Send Lette

МІПЛ разом із Центром прав людини “Зміна” взяли участь у Witness Testimony Event

Цей захід для дипломатів іноземних представництв організувало Посольство Великої Британії в Україні.

На нього для свідчень запросили цивільного заручника, якого утримувала Росія, а також рідних тих викрадених українців, які досі перебувають в російських тюрмах.

Усі вони поділилися своїми історіями. Так, Олена Цигіпа розповіла про свого чоловіка Сергія Цигіпу — блогера та активіста з Нової Каховки, якого росіяни викрали в березні 2022 року. А Катерина Огієвська — про нареченого Микиту Бузінова, якого 4 березня 2022-го військові РФ викрали з будинку під Черніговом і з того часу про нього немає жодної інформації. Історією свого викрадення, а також пережитим у полоні поділився і Микола Захожий, цивільний із Київщини, якого впродовж 340 днів росіяни утримували в різних місцях Росії. Звільнили чоловіка в лютому цього року.

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, презентувала дипломатам дорожню карту звільнення заручників, яку МІПЛ розробила спільно з Коаліцією “Україна. П’ята ранку”. За її словами, найперше необхідно створити окрему інституцію в Україні, яка б займалася виключно пошуком і звільненням цивільних заручників. Саме цей орган, переконана Решетилова, має залучити міжнародну спільноту до перемовин про безумовне звільнення цивільних українців, яких безпідставно утримує Росія.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій