Send Lette
Війна і правосуддя

Блогерку Чернецьку залишили під домашнім арештом, але дозволили їй ходити в укриття і до лікаря

Київський апеляційний суд частково задовольнив скаргу захисту блогерки Інни Чернецької, підозрюваної в поширенні відео про роботу української ППО під час масованої атаки РФ на Київ 16 травня. На початку червня Солом’янський районний суд Києва відправив її під цілодобовий домашній арешт до 31 липня. Адвокати блогерки оскаржили це рішення. Журналісти МІПЛ стежать за перебігом справи. 

Київський апеляційний суд, оголошення рішення, 22 червня 2023 року.  Фото МІПЛ

22 червня засідання Київського апеляційного суду, як і Солом’янського в цій справі, відбувалося в закритому режимі, тому що розгляд апеляційної скарги здійснюється за правилами, встановленими в суді першої інстанції. Журналістка МІПЛ була присутньою тільки на оголошенні рішення. 

Захист клопотав про зміну запобіжного заходу на особисте зобов’язання. Прокурор заперечував та наполягав, аби ухвала Солом’янського районного суду Києва про цілодобовий домашній арешт залишилася в силі. 

Суд частково задовольнив апеляційну скаргу адвокатів Чернецької, зазначивши, що в умовах воєнного стану “не може позбавити підозрювану можливості захищати своє життя та життя її дітей”.

Отже, апеляційний суд скасував ухвалу Солом’янського суду та постановив нову. Суд вирішив, що Чернецька залишається під цілодобовим домашнім арештом із забороною залишати місце проживання “за винятком надання невідкладної медичної допомоги їй та її неповнолітнім дітям та необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного чи природного характеру в разі оголошення повітряної тривоги”. Обов’язки прибувати до слідчого, прокурора або суду, здати паспорт та документи на право виїзду за кордон залишилися. 

“Рішення суду змінилося тільки в тій частині, що Інні дозволили, коли буде тривога, спускатися в бомбосховище. І якщо у неї або дітей стан здоров’я погіршиться, то вона може йти в лікарню… А, скажімо, школа, де діти навчаються, цього не було зауважено в цій ухвалі”, прокоментував після оголошення ухвали суду Богдан Хмельницький, один із захисників блогерки.

Сама Чернецька коментувати рішення суду журналістці МІПЛ відмовилась.

Ця ухвала діє в межах досудового розслідування, тобто до 31 липня, вступає у силу з моменту проголошення та вже не може бути оскаржена.

Ірина Домащенко, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Сталкерив жінок і погрожував російськими ракетами: у Миколаєві поштаря засудили за держзраду

Поштара із Миколаєва Дмитра Т. визнали винним у державній зраді та призначили йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура також обвинувачувала його в пособництві у воєнному злочині, однак суд визнав ці дії недоведеними.

11 Червня 2025

Війна і правосуддя
Я так не планував: через адвоката обвинуваченої у колабораціонізмі фармацевтки перенесли судове засідання

Наталію Крицьку, яка була фармацевткою в Балаклії, обвинувачують у колабораціонізмі (ч. 5 ст. 111-1 КК України) — вона постачала ліки під час окупації. За версією слідства, Крицька очолила “медичну службу” та виконувала обов’язки керівниці місцевої лікарні при росіянах.

9 Червня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судитимуть чоловіка, який чекав на допомогу з Придністровʼя. І ще понад 80 справ про колаборантів, зрадників і шпигунів

На лаві підсудних — аграрій, що годував окупантів, монах, який закликав до захоплення Києва, та чоловік, який погрожував викрасти дитину, аби дізнатися координати складів ЗСУ.

6 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Війна і правосуддя
Сталкерив жінок і погрожував російськими ракетами: у Миколаєві поштаря засудили за держзраду

Поштара із Миколаєва Дмитра Т. визнали винним у державній зраді та призначили йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура також обвинувачувала його в пособництві у воєнному злочині, однак суд визнав ці дії недоведеними.

11 Червня 2025

Насильницькі зникнення
Викрали і вбили в окупації. Дружина мешканця Херсонщини назвала причетного до смерті свого чоловіка 

Ймовірною причиною смерті Миколи Гарбара став удар по голові. У черепі чоловіка, якому було 55 років, виявили отвір 13 на 9,5 см. Точну дату смерті встановити неможливо. Дружина припускає, що окупанти вбили Миколу відразу після викрадення. За те, що не мирився з окупацією і допомагав Збройним силам України.

10 Червня 2025

Більше публікацій