Війна і правосуддя

Блогерку Чернецьку залишили під домашнім арештом, але дозволили їй ходити в укриття і до лікаря

Київський апеляційний суд частково задовольнив скаргу захисту блогерки Інни Чернецької, підозрюваної в поширенні відео про роботу української ППО під час масованої атаки РФ на Київ 16 травня. На початку червня Солом’янський районний суд Києва відправив її під цілодобовий домашній арешт до 31 липня. Адвокати блогерки оскаржили це рішення. Журналісти МІПЛ стежать за перебігом справи. 

Київський апеляційний суд, оголошення рішення, 22 червня 2023 року.  Фото МІПЛ

22 червня засідання Київського апеляційного суду, як і Солом’янського в цій справі, відбувалося в закритому режимі, тому що розгляд апеляційної скарги здійснюється за правилами, встановленими в суді першої інстанції. Журналістка МІПЛ була присутньою тільки на оголошенні рішення. 

Захист клопотав про зміну запобіжного заходу на особисте зобов’язання. Прокурор заперечував та наполягав, аби ухвала Солом’янського районного суду Києва про цілодобовий домашній арешт залишилася в силі. 

Суд частково задовольнив апеляційну скаргу адвокатів Чернецької, зазначивши, що в умовах воєнного стану “не може позбавити підозрювану можливості захищати своє життя та життя її дітей”.

Отже, апеляційний суд скасував ухвалу Солом’янського суду та постановив нову. Суд вирішив, що Чернецька залишається під цілодобовим домашнім арештом із забороною залишати місце проживання “за винятком надання невідкладної медичної допомоги їй та її неповнолітнім дітям та необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного чи природного характеру в разі оголошення повітряної тривоги”. Обов’язки прибувати до слідчого, прокурора або суду, здати паспорт та документи на право виїзду за кордон залишилися. 

“Рішення суду змінилося тільки в тій частині, що Інні дозволили, коли буде тривога, спускатися в бомбосховище. І якщо у неї або дітей стан здоров’я погіршиться, то вона може йти в лікарню… А, скажімо, школа, де діти навчаються, цього не було зауважено в цій ухвалі”, прокоментував після оголошення ухвали суду Богдан Хмельницький, один із захисників блогерки.

Сама Чернецька коментувати рішення суду журналістці МІПЛ відмовилась.

Ця ухвала діє в межах досудового розслідування, тобто до 31 липня, вступає у силу з моменту проголошення та вже не може бути оскаржена.

Ірина Домащенко, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Онлайн із табору: суд у Бородянці продовжує слухати справу російського десантника

Радік Гукасян  — російський військовий, який брав участь в окупації Бучі. Влітку 2022 року його взяли в полон на Херсонському напрямку. Наразі Гукасян перебуває в таборі для військовополонених. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. 28 листопада Бородянський районний суд заслухав потерпілого та свідків у справі.

30 Листопада 2023

Війна. Правосуддя. Медіа. Як писати про судові засідання, пов’язані зі збройним конфліктом: посібник МІПЛ

24 листопада Медійна ініціатива за права людини презентувала посібник щодо висвітлення судів у справах війни. Він складається з теоретичної бази та практичних порад, як висвітлювати судові засідання, спілкуватися зі сторонами процесу та дотримуватися етичних рамок.

28 Листопада 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій