Send Lette
Cards

Дмитро Хилюк

Дмитро Хилюк

Дата зникнення: 3 березня 2022 року

Місце зникнення: с. Козаровичі, Київська область

 

Журналіста одного з найбільших українських інформаційних агентств УНІАН Дмитра Хилюка російські військові викрали у березні минулого року поблизу власного дому у селі Козаровичі поблизу Києва. Після початку повномасштабного вторгнення Дмитро не міг виїхати у безпечніше місце, адже дбав про літніх батьків. 1 березня 2022 року село потрапило в окупацію і покинути населений пункт стало просто неможливо. Майже одразу росіяни провели обшук у домі журналіста, а потім в його помешкання прилетів снаряд, частково зруйнувавши будинок. Тож сім’я перебралася до сусідів. 3 березня Дмитро із батьком вирішили ще раз оглянути свій дім, щоб оцінити пошкодження. Проте не дійшли: просто посеред вулиці на них налетіли російські військові. Батько Дмитра Василь Хилюк так пригадує ті події: “Почали кричати: “Руки вгору! Лягай!” Поклали нас на землю, обшукали, знімали чоботи навіть, стріляли Дімі під вухо, а тоді підняли нас, накинули куртки нам на голови і повели”.

Обох чоловіків утримували на Київщині, кілька разів їх перевозили з місця на місце. Врешті 11 березня Василя Хилюка відпустили, а Дмитра — вивезли до Росії. Як з’ясували у розслідуванні журналісти міжнародної організації “Репортери без кордонів”, спершу журналіста утримували у СІЗО № 2 в місті Новозибков Брянської області. За свідченням колишнього в’язня, з яким поспілкувались Репортери, спецпризначенці у СІЗО регулярно допитували журналіста про його діяльність, звинувачуючи в “українській пропаганді та роботі проти Росії”. Також Дмитра Хилюка кілька разів били.

Наприкінці лютого 2023-го джерело у цьому СІЗО, яке має доступ до всіх камер старої будівлі, розповіло Репортерам, що з початку 2023 року Хилюка в цій частині в’язниці не було. Наразі невідомо, чи журналіста перевели в інший корпус СІЗО чи вивезли із закладу.
Після арешту Дмитра батьки отримали від нього єдину звістку — лист, датовану 14 квітня 2022 року, в якій син писав, що живий та здоровий. Ці кілька слів, написаних навесні, надійшли до батьків аж у вересні минулого року.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Війна і правосуддя
Пенсіонер із Херсона, якого засудили за сприяння у воєнному злочині, оскаржує вирок

У Миколаївському апеляційному суді слухають скаргу 64-річного Григорія Драгуненка, пенсіонера з Херсона. Торік його засудили за пособництво російським військовим у катуванні цивільних мешканців на Миколаївщині. Суд першої інстанції присудив йому дев’ять років в’язниці за сприяння у воєнному злочині. Його захист просить про виправдання, мовляв, чоловік діяв під примусом. МІПЛ побувала на апеляційному засіданні, записала пояснення підсудного та розповідає, як триває слухання.

21 Березня 2025

Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Більше публікацій