Send Lette

16 зниклих моряків: МІПЛ і їхні родини шукають військових ВМС

Медійна ініціатива за права людини зустрілася з родинами 16 українських моряків, які зникли безвісті навесні минулого року. Тоді внаслідок ракетної атаки росіян загинули два українські військові катери. Першим на дно пішов патрульний катер “Слов’янськ”. Це сталося 3 березня 2022 року в районі Кінбурнської коси, з 19 членів екіпажу врятували вісьмох, 11 вважаються зниклими безвісти. Другим — десантно-штурмовий катер “Станіслав”, який 7 травня 2022 року під час боїв за острів Зміїний також зазнав ракетного удару. На його борту перебувало вісім членів екіпажу. Евакуювали трьох, п’ятеро вважаються зниклими безвісті.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Рідні переконані, що моряки живі і перебувають у російському полоні, оскільки ані тіл, ані їхніх рештків не виявлено. Однак українські і російські державні органи, до яких вони зверталися, жодної офіційної інформації про долю моряків не надають.

“Ми до дрібниць знаємо, що, де і як сталося, — заявила на зустрічі з МІПЛ Тетяна Шерішоріна, мама моряка Нікіти Шерішоріна. — Але всі ці відомості ми маємо лише завдяки нашій наполегливості. Ми впевнені, що наші рідні живі і перебувають у полоні”.

Разом із Медійною ініціативою за права людини рідні розробляють шляхи пошуку зниклих моряків, планують заходи, які допоможуть отримати від Росії відомості про місце утримання моряків і їхній фізичний стан.

“Ми не маємо ні до кого претензій, але й мовчати більше не хочемо. Ми — дружини, матері зниклих безвісти моряків — просто хочемо знайти своїх чоловіків, синів, повернути їх додому!” — говорить Олеся Ауліна, дружина зниклого безвісти командира патрульного катера “Слов’янськ” Дамира Ауліна.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Аби систематизувати процес пошуку, родини моряків вирішили створити громадську організацію “Об’єднані морем”. У такий спосіб, переконані вони, спілкування з держорганами вийде на якісно новий рівень і їм буде легше добитися потрібної інформації.

Зі свого боку МІПЛ готує матеріал про долю зниклих безвісті моряків і найближчим часом опублікує його на своєму сайті mipl.org.ua.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій