Send Lette

16 зниклих моряків: МІПЛ і їхні родини шукають військових ВМС

Медійна ініціатива за права людини зустрілася з родинами 16 українських моряків, які зникли безвісті навесні минулого року. Тоді внаслідок ракетної атаки росіян загинули два українські військові катери. Першим на дно пішов патрульний катер “Слов’янськ”. Це сталося 3 березня 2022 року в районі Кінбурнської коси, з 19 членів екіпажу врятували вісьмох, 11 вважаються зниклими безвісти. Другим — десантно-штурмовий катер “Станіслав”, який 7 травня 2022 року під час боїв за острів Зміїний також зазнав ракетного удару. На його борту перебувало вісім членів екіпажу. Евакуювали трьох, п’ятеро вважаються зниклими безвісті.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Рідні переконані, що моряки живі і перебувають у російському полоні, оскільки ані тіл, ані їхніх рештків не виявлено. Однак українські і російські державні органи, до яких вони зверталися, жодної офіційної інформації про долю моряків не надають.

“Ми до дрібниць знаємо, що, де і як сталося, — заявила на зустрічі з МІПЛ Тетяна Шерішоріна, мама моряка Нікіти Шерішоріна. — Але всі ці відомості ми маємо лише завдяки нашій наполегливості. Ми впевнені, що наші рідні живі і перебувають у полоні”.

Разом із Медійною ініціативою за права людини рідні розробляють шляхи пошуку зниклих моряків, планують заходи, які допоможуть отримати від Росії відомості про місце утримання моряків і їхній фізичний стан.

“Ми не маємо ні до кого претензій, але й мовчати більше не хочемо. Ми — дружини, матері зниклих безвісти моряків — просто хочемо знайти своїх чоловіків, синів, повернути їх додому!” — говорить Олеся Ауліна, дружина зниклого безвісти командира патрульного катера “Слов’янськ” Дамира Ауліна.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Аби систематизувати процес пошуку, родини моряків вирішили створити громадську організацію “Об’єднані морем”. У такий спосіб, переконані вони, спілкування з держорганами вийде на якісно новий рівень і їм буде легше добитися потрібної інформації.

Зі свого боку МІПЛ готує матеріал про долю зниклих безвісті моряків і найближчим часом опублікує його на своєму сайті mipl.org.ua.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій