Send Lette

«Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик»

Презентація аналітичного звіту

22 грудня 2022 року. 11.00

Український кризовий медіа-центр (вулиця Хрещатик, 2)

Спікери:

  • Макским Тимочко, юрист АО “Амбрела” та МІПЛ;
  • Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та адвокат Регіонального центру прав людини;
  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Людмила Гусейнова, колишня затримана на окупованих територіях

Ще до початку повномасштабного вторгнення Медійна ініціатива за права людини почала досліджувати квазіправову систему, створену РФ, на окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Аналітики організації вивчали діяльність псевдоправоохронних органів, псевдосудів та псевдоадвокатури за допомогою опитувань звільнених заручників та військовополонених, інформації у відкритому доступі та з власних джерел з регіонів, що перебувають під тимчасовим контролем РФ. 

Після 24 лютого зібрана інформація дозволила аналітикам МІПЛ спрогнозувати розвиток подій на новоокупованих територіях: яким чином буде встановлена окупаційна влада, як діятимуть квазіправові органи та – головне – як це позначиться на цивільному населенню цих регіонів. 

За якими принципами діють квазіоргани правопорядку, підконтрольні РФ? Хто і як створює квазісуди? Як відбувається еволюція від «польових» до районних судів, воєнного трибуналу, верховного суду? І як у цю нібито правову систему вписуються  довільні арешти, утримання та «засудження» громадян України за статтями «державна зрада», «шпигунство», «терористична та диверсійна діяльність»? 

Про це йтиметься під час презентації аналітичного звіту “Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик”, що відбудеться 22 грудня об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вулиця Хрещатик, 2).

Аналітичний звіт «Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик» підготовлено у рамках Matra Programme (Посольство Королівства Нідерландів). Він буде доступний двома мовами – українською та англійською.

Для участі просимо заповнити форму: https://forms.gle/1C4Zci7EG4r1sX1P6

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся: (097) 477 07 44

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд над вінницьким адвокатом, який перешкоджав ТЦК, та ще 87 справ щодо війни цього тижня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

24 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Більше публікацій