Send Lette

«Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик»

Презентація аналітичного звіту

22 грудня 2022 року. 11.00

Український кризовий медіа-центр (вулиця Хрещатик, 2)

Спікери:

  • Макским Тимочко, юрист АО “Амбрела” та МІПЛ;
  • Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та адвокат Регіонального центру прав людини;
  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Людмила Гусейнова, колишня затримана на окупованих територіях

Ще до початку повномасштабного вторгнення Медійна ініціатива за права людини почала досліджувати квазіправову систему, створену РФ, на окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Аналітики організації вивчали діяльність псевдоправоохронних органів, псевдосудів та псевдоадвокатури за допомогою опитувань звільнених заручників та військовополонених, інформації у відкритому доступі та з власних джерел з регіонів, що перебувають під тимчасовим контролем РФ. 

Після 24 лютого зібрана інформація дозволила аналітикам МІПЛ спрогнозувати розвиток подій на новоокупованих територіях: яким чином буде встановлена окупаційна влада, як діятимуть квазіправові органи та – головне – як це позначиться на цивільному населенню цих регіонів. 

За якими принципами діють квазіоргани правопорядку, підконтрольні РФ? Хто і як створює квазісуди? Як відбувається еволюція від «польових» до районних судів, воєнного трибуналу, верховного суду? І як у цю нібито правову систему вписуються  довільні арешти, утримання та «засудження» громадян України за статтями «державна зрада», «шпигунство», «терористична та диверсійна діяльність»? 

Про це йтиметься під час презентації аналітичного звіту “Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик”, що відбудеться 22 грудня об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вулиця Хрещатик, 2).

Аналітичний звіт «Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик» підготовлено у рамках Matra Programme (Посольство Королівства Нідерландів). Він буде доступний двома мовами – українською та англійською.

Для участі просимо заповнити форму: https://forms.gle/1C4Zci7EG4r1sX1P6

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся: (097) 477 07 44

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Більше публікацій