«Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик»

Презентація аналітичного звіту

22 грудня 2022 року. 11.00

Український кризовий медіа-центр (вулиця Хрещатик, 2)

Спікери:

  • Макским Тимочко, юрист АО “Амбрела” та МІПЛ;
  • Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та адвокат Регіонального центру прав людини;
  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Людмила Гусейнова, колишня затримана на окупованих територіях

Ще до початку повномасштабного вторгнення Медійна ініціатива за права людини почала досліджувати квазіправову систему, створену РФ, на окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Аналітики організації вивчали діяльність псевдоправоохронних органів, псевдосудів та псевдоадвокатури за допомогою опитувань звільнених заручників та військовополонених, інформації у відкритому доступі та з власних джерел з регіонів, що перебувають під тимчасовим контролем РФ. 

Після 24 лютого зібрана інформація дозволила аналітикам МІПЛ спрогнозувати розвиток подій на новоокупованих територіях: яким чином буде встановлена окупаційна влада, як діятимуть квазіправові органи та – головне – як це позначиться на цивільному населенню цих регіонів. 

За якими принципами діють квазіоргани правопорядку, підконтрольні РФ? Хто і як створює квазісуди? Як відбувається еволюція від «польових» до районних судів, воєнного трибуналу, верховного суду? І як у цю нібито правову систему вписуються  довільні арешти, утримання та «засудження» громадян України за статтями «державна зрада», «шпигунство», «терористична та диверсійна діяльність»? 

Про це йтиметься під час презентації аналітичного звіту “Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик”, що відбудеться 22 грудня об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вулиця Хрещатик, 2).

Аналітичний звіт «Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик» підготовлено у рамках Matra Programme (Посольство Королівства Нідерландів). Він буде доступний двома мовами – українською та англійською.

Для участі просимо заповнити форму: https://forms.gle/1C4Zci7EG4r1sX1P6

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся: (097) 477 07 44

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій