«Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик»

Презентація аналітичного звіту

22 грудня 2022 року. 11.00

Український кризовий медіа-центр (вулиця Хрещатик, 2)

Спікери:

  • Макским Тимочко, юрист АО “Амбрела” та МІПЛ;
  • Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та адвокат Регіонального центру прав людини;
  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Людмила Гусейнова, колишня затримана на окупованих територіях

Ще до початку повномасштабного вторгнення Медійна ініціатива за права людини почала досліджувати квазіправову систему, створену РФ, на окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Аналітики організації вивчали діяльність псевдоправоохронних органів, псевдосудів та псевдоадвокатури за допомогою опитувань звільнених заручників та військовополонених, інформації у відкритому доступі та з власних джерел з регіонів, що перебувають під тимчасовим контролем РФ. 

Після 24 лютого зібрана інформація дозволила аналітикам МІПЛ спрогнозувати розвиток подій на новоокупованих територіях: яким чином буде встановлена окупаційна влада, як діятимуть квазіправові органи та – головне – як це позначиться на цивільному населенню цих регіонів. 

За якими принципами діють квазіоргани правопорядку, підконтрольні РФ? Хто і як створює квазісуди? Як відбувається еволюція від «польових» до районних судів, воєнного трибуналу, верховного суду? І як у цю нібито правову систему вписуються  довільні арешти, утримання та «засудження» громадян України за статтями «державна зрада», «шпигунство», «терористична та диверсійна діяльність»? 

Про це йтиметься під час презентації аналітичного звіту “Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик”, що відбудеться 22 грудня об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вулиця Хрещатик, 2).

Аналітичний звіт «Квазіправова система на окупованих територіях: впровадження та розповсюдження практик» підготовлено у рамках Matra Programme (Посольство Королівства Нідерландів). Він буде доступний двома мовами – українською та англійською.

Для участі просимо заповнити форму: https://forms.gle/1C4Zci7EG4r1sX1P6

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся: (097) 477 07 44

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Адвокація
“З точки зору управління війною боєць має більшу цінність, ніж цивільний, бо після повернення може продовжувати захищати країну”

Чому під час обмінів пріоритет надають військовим. Коментує Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та […]

1 Лютого 2023

Більше публікацій