Send Lette

МІПЛ і ОМСТ закликали Раду з прав людини ООН розслідувати фільтрацію як воєнний злочин

Євгенія Андреюк, координаторка програми Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), яка є партнером Медійної ініціативи за права людини, виступила під час Інтерактивного діалогу з Комісією з розслідувань по України, який відбувся у рамках 51-ї сесії Ради з прав людини ООН у Женеві. Під час виступу від імені МІПЛ і ОМСТ вона закликала Раду розслідувати так звану фільтрацію і переміщення цивільних осіб на окуповані Російською Федерацією території України. А також сприяти доступу моніторингових місій до місць несвободи на цих територіях.

Євгенія Андреюк від імені ОМСТ і МІПЛ закликала розслідувати фільтрацію як воєнний злочин. Скріншот трансляції ООН

Посилаючись на інформацію Медійної ініціативи за права людини, Євгенія нагадала, що на окупованих територіях тривають фільтраційні заходи. Людей, які не проходять фільтрацію, переміщують на окуповані території, включаючи заклади несвободи.  Журналістам МІПЛ звільнені заручники розповіли про жахливі умови утримання, тортури, відмову в медичній допомозі, повноцінному харчуванні та питній воді.

“OMCT та її український партнер Медійна ініціатива за права людини стурбовані повідомленнями про катування українських ув’язнених, яких перевезли на окуповані території так званих Донецької та Луганської народних республік. Ми закликаємо Раду з прав людини вимагати розслідування процедури “фільтрації”, примусового переміщення цивільних осіб на окуповані території, а також сприяти доступу контролюючих органів до тутешніх місць несвободи”, – сказала Євгенія Андреюк.

Нагадаємо, МІПЛ встановила 18 місць, де відбуваються фільтраційні заходи. Більшість з фільтраційних таборів розташовані у Донецькій області. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій