Send Lette

МІПЛ і ОМСТ закликали Раду з прав людини ООН розслідувати фільтрацію як воєнний злочин

Євгенія Андреюк, координаторка програми Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), яка є партнером Медійної ініціативи за права людини, виступила під час Інтерактивного діалогу з Комісією з розслідувань по України, який відбувся у рамках 51-ї сесії Ради з прав людини ООН у Женеві. Під час виступу від імені МІПЛ і ОМСТ вона закликала Раду розслідувати так звану фільтрацію і переміщення цивільних осіб на окуповані Російською Федерацією території України. А також сприяти доступу моніторингових місій до місць несвободи на цих територіях.

Євгенія Андреюк від імені ОМСТ і МІПЛ закликала розслідувати фільтрацію як воєнний злочин. Скріншот трансляції ООН

Посилаючись на інформацію Медійної ініціативи за права людини, Євгенія нагадала, що на окупованих територіях тривають фільтраційні заходи. Людей, які не проходять фільтрацію, переміщують на окуповані території, включаючи заклади несвободи.  Журналістам МІПЛ звільнені заручники розповіли про жахливі умови утримання, тортури, відмову в медичній допомозі, повноцінному харчуванні та питній воді.

“OMCT та її український партнер Медійна ініціатива за права людини стурбовані повідомленнями про катування українських ув’язнених, яких перевезли на окуповані території так званих Донецької та Луганської народних республік. Ми закликаємо Раду з прав людини вимагати розслідування процедури “фільтрації”, примусового переміщення цивільних осіб на окуповані території, а також сприяти доступу контролюючих органів до тутешніх місць несвободи”, – сказала Євгенія Андреюк.

Нагадаємо, МІПЛ встановила 18 місць, де відбуваються фільтраційні заходи. Більшість з фільтраційних таборів розташовані у Донецькій області. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій