Send Lette

МІПЛ і ОМСТ закликали Раду з прав людини ООН розслідувати фільтрацію як воєнний злочин

Євгенія Андреюк, координаторка програми Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), яка є партнером Медійної ініціативи за права людини, виступила під час Інтерактивного діалогу з Комісією з розслідувань по України, який відбувся у рамках 51-ї сесії Ради з прав людини ООН у Женеві. Під час виступу від імені МІПЛ і ОМСТ вона закликала Раду розслідувати так звану фільтрацію і переміщення цивільних осіб на окуповані Російською Федерацією території України. А також сприяти доступу моніторингових місій до місць несвободи на цих територіях.

Євгенія Андреюк від імені ОМСТ і МІПЛ закликала розслідувати фільтрацію як воєнний злочин. Скріншот трансляції ООН

Посилаючись на інформацію Медійної ініціативи за права людини, Євгенія нагадала, що на окупованих територіях тривають фільтраційні заходи. Людей, які не проходять фільтрацію, переміщують на окуповані території, включаючи заклади несвободи.  Журналістам МІПЛ звільнені заручники розповіли про жахливі умови утримання, тортури, відмову в медичній допомозі, повноцінному харчуванні та питній воді.

“OMCT та її український партнер Медійна ініціатива за права людини стурбовані повідомленнями про катування українських ув’язнених, яких перевезли на окуповані території так званих Донецької та Луганської народних республік. Ми закликаємо Раду з прав людини вимагати розслідування процедури “фільтрації”, примусового переміщення цивільних осіб на окуповані території, а також сприяти доступу контролюючих органів до тутешніх місць несвободи”, – сказала Євгенія Андреюк.

Нагадаємо, МІПЛ встановила 18 місць, де відбуваються фільтраційні заходи. Більшість з фільтраційних таборів розташовані у Донецькій області. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій