Send Lette

МІПЛ і ОМСТ закликали Раду з прав людини ООН розслідувати фільтрацію як воєнний злочин

Євгенія Андреюк, координаторка програми Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), яка є партнером Медійної ініціативи за права людини, виступила під час Інтерактивного діалогу з Комісією з розслідувань по України, який відбувся у рамках 51-ї сесії Ради з прав людини ООН у Женеві. Під час виступу від імені МІПЛ і ОМСТ вона закликала Раду розслідувати так звану фільтрацію і переміщення цивільних осіб на окуповані Російською Федерацією території України. А також сприяти доступу моніторингових місій до місць несвободи на цих територіях.

Євгенія Андреюк від імені ОМСТ і МІПЛ закликала розслідувати фільтрацію як воєнний злочин. Скріншот трансляції ООН

Посилаючись на інформацію Медійної ініціативи за права людини, Євгенія нагадала, що на окупованих територіях тривають фільтраційні заходи. Людей, які не проходять фільтрацію, переміщують на окуповані території, включаючи заклади несвободи.  Журналістам МІПЛ звільнені заручники розповіли про жахливі умови утримання, тортури, відмову в медичній допомозі, повноцінному харчуванні та питній воді.

“OMCT та її український партнер Медійна ініціатива за права людини стурбовані повідомленнями про катування українських ув’язнених, яких перевезли на окуповані території так званих Донецької та Луганської народних республік. Ми закликаємо Раду з прав людини вимагати розслідування процедури “фільтрації”, примусового переміщення цивільних осіб на окуповані території, а також сприяти доступу контролюючих органів до тутешніх місць несвободи”, – сказала Євгенія Андреюк.

Нагадаємо, МІПЛ встановила 18 місць, де відбуваються фільтраційні заходи. Більшість з фільтраційних таборів розташовані у Донецькій області. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій