Send Lette

МІПЛ отримала нагороду уряду Королівства Нідерландів: «Тюльпан прав людини»

Медійна ініціатива за права людини має велику честь отримати нагороду від уряду Королівства Нідерландів – локальну премію “Тюльпан прав людини”.

Церемонія вручення відбулася у Києві 5 грудня 2022 року в резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Нідерландів.

“Це наша п’ята церемонія. Ваша робота високо цінується, ми співпрацюємо з вашою організацією довгий час. Зазвичай ми вносимо пропозицію, потім комітет обговорює кандидатуру, розглядає, узгоджує або ж ні. Ми вже маємо переможців серед кримських татар – це сталось тоді, коли я вперше приїхав до Києва”, – сказав Посол Єннес де Мол.

У 2021 році “Тюльпан прав людини” в Україні отримували виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк та голова громадської організації “Інсайт” Олена Шевченко. У 2020 році – голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик і заступниця голови центру “Жіночі перспективи” Марта Чумало. До того – кримська адвокатка Ліля Гемеджі, одеський активіст Віталій Устименко та співзасновник громадської організації “Доступно.UA” Дмитро Щебетюк.

Посол додав, що МІПЛ робить важливу справу з документування злочинів Росії задля встановлення істини в війні проти України. За його словами, це надзвичайно важливо для  справедливості, зокрема, в контексті притягнення до відповідальності за збиття росіянами літака рейсу МН17, коли загинули 192 підданих Нідерландів.

На церемонії вручення премії була присутня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Вона наголосила на важливості і невідворотності покарання Росії за вчинені злочини, акцентувавши увагу на підтримці України з початку війни – 2014 року.

Співзасновниця Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова сказала, що це друга спроба вручити нагороду МІПЛ.

“Перша була 15 листопада, під час візиту в Київ міністра закордонних справ Нідерландів. Тоді Україна відчула дуже потужну ракетну атаку. Ворог не дав нам шансу того дня отримати нагороду, – згадала вона. – Але поки ми збиралися на церемонію нагородження, одна з потерпілих, Олена Шевченко, збиралася їхати до моргу, аби забрати тіло своєї сестри, яка, як виявилося напередодні, загинула внаслідок мінометного обстрілу в Гостомелі у березні 2022 року. Олена Шевченко довгий час розшукувала сестру, їздила з нами у Гаагу, де розповідала історію пошуку. Вона говорила про неї під посольством РФ в Нідерландах, громадяни Нідерландів слухали, підтримували. Але вже восени ми дізналися, що Людмили немає в живих. Вона загинула, як і багато інших жертв російських злочинів. Водночас чимало потерпілих є серед нас. Багатьох насильно вивезли в РФ, вони також перебувають на тимчасово окупованих територіях України. І тому я хочу присвятити цю нагороду людям, які боролися, боряться і боротимуться за нашу свободу, які платять за неї найвищу ціну, знаходять сили, діляться своїми історіями з нами, аби ми могли розказати світу правду”, Ольга Решетилова подякувала посольству Нідерландів за постійну підтримку Медійної ініціативи за права людини і проєктів організації.


0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Микола Щербина

Микола Щербина Дата зникнення: 14 листопада 2022 року Місце зникнення: село Новотроїцьке, Херсонська область   Микола Щербина […]

16 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій