МІПЛ разом із Центром прав людини “Зміна” взяли участь у Witness Testimony Event

Цей захід для дипломатів іноземних представництв організувало Посольство Великої Британії в Україні.

На нього для свідчень запросили цивільного заручника, якого утримувала Росія, а також рідних тих викрадених українців, які досі перебувають в російських тюрмах.

Усі вони поділилися своїми історіями. Так, Олена Цигіпа розповіла про свого чоловіка Сергія Цигіпу — блогера та активіста з Нової Каховки, якого росіяни викрали в березні 2022 року. А Катерина Огієвська — про нареченого Микиту Бузінова, якого 4 березня 2022-го військові РФ викрали з будинку під Черніговом і з того часу про нього немає жодної інформації. Історією свого викрадення, а також пережитим у полоні поділився і Микола Захожий, цивільний із Київщини, якого впродовж 340 днів росіяни утримували в різних місцях Росії. Звільнили чоловіка в лютому цього року.

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, презентувала дипломатам дорожню карту звільнення заручників, яку МІПЛ розробила спільно з Коаліцією “Україна. П’ята ранку”. За її словами, найперше необхідно створити окрему інституцію в Україні, яка б займалася виключно пошуком і звільненням цивільних заручників. Саме цей орган, переконана Решетилова, має залучити міжнародну спільноту до перемовин про безумовне звільнення цивільних українців, яких безпідставно утримує Росія.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій