Send Lette

МІПЛ разом із Центром прав людини “Зміна” взяли участь у Witness Testimony Event

Цей захід для дипломатів іноземних представництв організувало Посольство Великої Британії в Україні.

На нього для свідчень запросили цивільного заручника, якого утримувала Росія, а також рідних тих викрадених українців, які досі перебувають в російських тюрмах.

Усі вони поділилися своїми історіями. Так, Олена Цигіпа розповіла про свого чоловіка Сергія Цигіпу — блогера та активіста з Нової Каховки, якого росіяни викрали в березні 2022 року. А Катерина Огієвська — про нареченого Микиту Бузінова, якого 4 березня 2022-го військові РФ викрали з будинку під Черніговом і з того часу про нього немає жодної інформації. Історією свого викрадення, а також пережитим у полоні поділився і Микола Захожий, цивільний із Київщини, якого впродовж 340 днів росіяни утримували в різних місцях Росії. Звільнили чоловіка в лютому цього року.

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, презентувала дипломатам дорожню карту звільнення заручників, яку МІПЛ розробила спільно з Коаліцією “Україна. П’ята ранку”. За її словами, найперше необхідно створити окрему інституцію в Україні, яка б займалася виключно пошуком і звільненням цивільних заручників. Саме цей орган, переконана Решетилова, має залучити міжнародну спільноту до перемовин про безумовне звільнення цивільних українців, яких безпідставно утримує Росія.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни вивезли з Криму викраденого в Херсоні іспанського волонтера: 77-річний Маріо зник

Російська військова прокуратура стверджує, що іспанський волонтер Маріано Гарсія Калатаюд залишив Крим у напрямку Херсонської області. До того його понад рік утримували у слідчому ізоляторі Сімферополя після того, як викрали у Херсоні. Зараз місце перебування 77-річного чоловіка, який у неволі пережив інфаркт, залишається невідомим, рідні продовжують пошуки.

13 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Війна і правосуддя
Сталкерив жінок і погрожував російськими ракетами: у Миколаєві поштаря засудили за держзраду

Поштара із Миколаєва Дмитра Т. визнали винним у державній зраді та призначили йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура також обвинувачувала його в пособництві у воєнному злочині, однак суд визнав ці дії недоведеними.

11 Червня 2025

Більше публікацій