Send Lette

МІПЛ разом із ГО “Обʼєднані морем” зустрілися з Апостольським нунцієм в Україні

На прохання Медійної ініціативи за права людини архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні, зустрівся з ГО “Об’єднані морем”. Це об’єднання шістнадцяти родин моряків, що зникли на двох затонулих катерах “Станіслав” та “Слов’янськ”.

Рідні військовослужбовців розповіли нунцію про те, як уже понад півтора року безуспішно намагаються добитися від Росії хоч якоїсь інформації про те, що сталося з членами екіпажів катерів, яким не вдалося евакуюватися. Сімʼї зниклих мають підстави вважати, що принаймні частина моряків вижила і потрапила в полон, проте ні українська сторона, ні Міжнародний комітет Червоного Хреста не отримували підтверджень цього від РФ. Більше про цю історію читайте в матеріалі МІПЛ “Зниклі безвісти 16 моряків: куди поділися військові з затонулих катерів “Словʼянськ” і “Станіслав”.

Рідні моряків передали нунцію списки військовослужбовців та прапор своєї організації. Архієпископ помолився за швидший пошук та звільнення моряків і всіх, хто перебуває в полоні, та пообіцяв робити все від нього залежне, аби полонені поверталися додому.

МІПЛ також обговорила з нунцієм питання утримання Росією цивільних заручників, медиків та важкопоранених військовослужбовців, які підлягають безумовному звільненню згідно з міжнародним правом. Ми вдячні архієпископу за його небайдужість та готовність підтримувати родини, які чекають на повернення своїх рідних із російського полону.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій