Send Lette

МІПЛ разом із ГО “Обʼєднані морем” зустрілися з Апостольським нунцієм в Україні

На прохання Медійної ініціативи за права людини архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні, зустрівся з ГО “Об’єднані морем”. Це об’єднання шістнадцяти родин моряків, що зникли на двох затонулих катерах “Станіслав” та “Слов’янськ”.

Рідні військовослужбовців розповіли нунцію про те, як уже понад півтора року безуспішно намагаються добитися від Росії хоч якоїсь інформації про те, що сталося з членами екіпажів катерів, яким не вдалося евакуюватися. Сімʼї зниклих мають підстави вважати, що принаймні частина моряків вижила і потрапила в полон, проте ні українська сторона, ні Міжнародний комітет Червоного Хреста не отримували підтверджень цього від РФ. Більше про цю історію читайте в матеріалі МІПЛ “Зниклі безвісти 16 моряків: куди поділися військові з затонулих катерів “Словʼянськ” і “Станіслав”.

Рідні моряків передали нунцію списки військовослужбовців та прапор своєї організації. Архієпископ помолився за швидший пошук та звільнення моряків і всіх, хто перебуває в полоні, та пообіцяв робити все від нього залежне, аби полонені поверталися додому.

МІПЛ також обговорила з нунцієм питання утримання Росією цивільних заручників, медиків та важкопоранених військовослужбовців, які підлягають безумовному звільненню згідно з міжнародним правом. Ми вдячні архієпископу за його небайдужість та готовність підтримувати родини, які чекають на повернення своїх рідних із російського полону.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій