Send Lette

МІПЛ разом із ГО “Обʼєднані морем” зустрілися з Апостольським нунцієм в Україні

На прохання Медійної ініціативи за права людини архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні, зустрівся з ГО “Об’єднані морем”. Це об’єднання шістнадцяти родин моряків, що зникли на двох затонулих катерах “Станіслав” та “Слов’янськ”.

Рідні військовослужбовців розповіли нунцію про те, як уже понад півтора року безуспішно намагаються добитися від Росії хоч якоїсь інформації про те, що сталося з членами екіпажів катерів, яким не вдалося евакуюватися. Сімʼї зниклих мають підстави вважати, що принаймні частина моряків вижила і потрапила в полон, проте ні українська сторона, ні Міжнародний комітет Червоного Хреста не отримували підтверджень цього від РФ. Більше про цю історію читайте в матеріалі МІПЛ “Зниклі безвісти 16 моряків: куди поділися військові з затонулих катерів “Словʼянськ” і “Станіслав”.

Рідні моряків передали нунцію списки військовослужбовців та прапор своєї організації. Архієпископ помолився за швидший пошук та звільнення моряків і всіх, хто перебуває в полоні, та пообіцяв робити все від нього залежне, аби полонені поверталися додому.

МІПЛ також обговорила з нунцієм питання утримання Росією цивільних заручників, медиків та важкопоранених військовослужбовців, які підлягають безумовному звільненню згідно з міжнародним правом. Ми вдячні архієпископу за його небайдужість та готовність підтримувати родини, які чекають на повернення своїх рідних із російського полону.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій