Send Lette

МІПЛ разом із ГО “Обʼєднані морем” зустрілися з Апостольським нунцієм в Україні

На прохання Медійної ініціативи за права людини архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні, зустрівся з ГО “Об’єднані морем”. Це об’єднання шістнадцяти родин моряків, що зникли на двох затонулих катерах “Станіслав” та “Слов’янськ”.

Рідні військовослужбовців розповіли нунцію про те, як уже понад півтора року безуспішно намагаються добитися від Росії хоч якоїсь інформації про те, що сталося з членами екіпажів катерів, яким не вдалося евакуюватися. Сімʼї зниклих мають підстави вважати, що принаймні частина моряків вижила і потрапила в полон, проте ні українська сторона, ні Міжнародний комітет Червоного Хреста не отримували підтверджень цього від РФ. Більше про цю історію читайте в матеріалі МІПЛ “Зниклі безвісти 16 моряків: куди поділися військові з затонулих катерів “Словʼянськ” і “Станіслав”.

Рідні моряків передали нунцію списки військовослужбовців та прапор своєї організації. Архієпископ помолився за швидший пошук та звільнення моряків і всіх, хто перебуває в полоні, та пообіцяв робити все від нього залежне, аби полонені поверталися додому.

МІПЛ також обговорила з нунцієм питання утримання Росією цивільних заручників, медиків та важкопоранених військовослужбовців, які підлягають безумовному звільненню згідно з міжнародним правом. Ми вдячні архієпископу за його небайдужість та готовність підтримувати родини, які чекають на повернення своїх рідних із російського полону.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
Марина Юрчак: “За дописи в твіттері я відсиділа як за вбивство”

Донецьке СІЗО і сподівання на обмін, але замість омріяної свободи — 15 років увʼязнення, робота за копійки у швейному цеху Сніжнянської колонії і важка фізична праця. В колонії Марину Юрчак утримували разом із вбивцями, її переконували взяти російський паспорт, але вона щоразу відмовлялась. Вважала, що погодитися на папірець із триколором — рівносильно визнанню своєї вини.

4 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
У Санкт-Петербурзі до 11 років суворого режиму засудили харківського волонтера Івана Забавського

“Ви можете посадити мене у в’язницю, але моя душа буде на моїй землі, зі своєю матір'ю”. Ці слова українською мовою Іван Забавський проголосив в останньому слові на суді в Санкт-Петербурзі. 30 січня 2025 року українця засудили за шпигунство, призначивши 11 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. 

31 Січня 2025

Більше публікацій