Send Lette

МІПЛ у Штаб-квартирі ООН: Росія не готова припинити практику катувань, а механізму звільнення з полону цивільних досі не існує

Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ, виступила на заході “Gross Human Rights Violations Due to the Aggression Against Ukraine” в Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. На найвищому міжнародному рівні вона заявила про систематичні порушення прав людини, які Росія цілеспрямовано чинить на українській території, викрадаючи мирних жителів, утримуючи їх у своїх в’язницях і катуючи.

“Загалом ми нарахували 921 цивільного, кого зараз утримують на окупованих територіях України і на території Російської Федерації. Але ця цифра може бути щонайменше у 5–7 разів вищою. Їх ховають від зовнішнього світу, не надають інформації про їхній стан ані родинам, ані державі”, — підкреслила Катриченко.

Вона також наголосила на тому, що після 24 лютого 2022 року значно зросла кількість жінок у російському полоні — і цивільних, і тих, хто служить у війську. Їх катують, для них не створені спеціальні умови, які б враховували особливості жіночої статі.

Звертаючись до міжнародної спільноти, Тетяна Катриченко підкреслила, що дія Женевських конвенцій розповсюджуються тільки на обмін військовополоненими. Тому Україна потребує створення спеціального механізму, який би допоміг їй повернути цивільних громадян з російського полону. Таким механізмом може стати спеціальний перемовний майданчик — платформа із залученням перемовників високого рівня.

Людмила Гусейнова

З вимогою про створення такого механізму до ООН звернулася і Людмила Гусейнова, колишня цивільна заручниця, яка в рамках адвокаційної місії МІПЛ наразі перебуває в Нью-Йорку: “Просто зараз, поки ми з вами тут, у Донецькому СІЗО перебувають щонайменше 20 жінок, яких утримують там понад три роки. Будь ласка, зробіть все можливе, щоб наших жінок — мам, сестер — звільнили. Щоб вони були поруч зі своїми дітьми”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Били, душили, погрожували розстрілом: у Голій Пристані окупанти катували працівника мерії

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

27 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У суді про вбивство дитячого письменника Вакуленка вкотре оголосили перерву 

Слухання у справі про вбивство українського письменника Володимира Вакуленка, якого російські військові викрали під час окупації Ізюма, знову не відбулося. Засідання в Дзержинському райсуді Харкова 24 квітня тривало лише три з половиною хвилини через неявку захисників обвинувачених.

24 Квітня 2025

Більше публікацій