Send Lette

МІПЛ у Штаб-квартирі ООН: Росія не готова припинити практику катувань, а механізму звільнення з полону цивільних досі не існує

Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ, виступила на заході “Gross Human Rights Violations Due to the Aggression Against Ukraine” в Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. На найвищому міжнародному рівні вона заявила про систематичні порушення прав людини, які Росія цілеспрямовано чинить на українській території, викрадаючи мирних жителів, утримуючи їх у своїх в’язницях і катуючи.

“Загалом ми нарахували 921 цивільного, кого зараз утримують на окупованих територіях України і на території Російської Федерації. Але ця цифра може бути щонайменше у 5–7 разів вищою. Їх ховають від зовнішнього світу, не надають інформації про їхній стан ані родинам, ані державі”, — підкреслила Катриченко.

Вона також наголосила на тому, що після 24 лютого 2022 року значно зросла кількість жінок у російському полоні — і цивільних, і тих, хто служить у війську. Їх катують, для них не створені спеціальні умови, які б враховували особливості жіночої статі.

Звертаючись до міжнародної спільноти, Тетяна Катриченко підкреслила, що дія Женевських конвенцій розповсюджуються тільки на обмін військовополоненими. Тому Україна потребує створення спеціального механізму, який би допоміг їй повернути цивільних громадян з російського полону. Таким механізмом може стати спеціальний перемовний майданчик — платформа із залученням перемовників високого рівня.

Людмила Гусейнова

З вимогою про створення такого механізму до ООН звернулася і Людмила Гусейнова, колишня цивільна заручниця, яка в рамках адвокаційної місії МІПЛ наразі перебуває в Нью-Йорку: “Просто зараз, поки ми з вами тут, у Донецькому СІЗО перебувають щонайменше 20 жінок, яких утримують там понад три роки. Будь ласка, зробіть все можливе, щоб наших жінок — мам, сестер — звільнили. Щоб вони були поруч зі своїми дітьми”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Більше публікацій