Send Lette

МІПЛ відкрила виставку “Україна. Після вторгнення” в одній із центральних галерей Гааги

У Гаазі команда Медійної ініціативи за права людини разом із нідерландською фундацією Get Together For Ukraine відкрила виставку “Україна. Після вторгнення” в галереї Binnenhofzaal за адресою Korte Vijverberg, 2. Виставка працюватиме до 16 серпня включно. Вхід безкоштовний.

На відкритті із промовою виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Нідерландах Максим Кононенко.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Нідерландах Максим Кононенко

“Одного дня я хотів би відкрити виставку, в якій покажуть красу моєї країни. Але зараз ми живемо в інший обставинах. Росія розгромила багато українських міст, вбила тисячі цивільних мешканців та створила гуманітарний кризу. Росія не просто розв’язала війну, вона чинить геноцид проти українців. Злочини проти цивільного населення та окупація українських міст – це не тільки воєнні злочини. Це брутальне вбивство українців. Притягнення до відповідальності всіх причетних до воєнних злочинів – це наше головне завдання зараз. Не тільки заради жертв російської агресії, а й заради нового покоління”, – сказав Кононенко під час виступу.

Він також нагадав, що Офіс генерального прокурора розслідує більше ніж 26 тисяч справ щодо воєнних злочинів росіян. З них 7 тисяч стосуються вбивства цивільного населення, в тому числі дітей. Окрім того, прокуратура звітує про понад 8 тисяч справа щодо зникнення людей. Одну з таких історій розповіла Марина Костюк, яку Медійна ініціатива за права людини запросила на подію.

Марина Костюк (праворуч) з представницею МІПЛ в Гаазі Ольгою Бялик

Чоловік Марини Олександр Костюк зник 5 березня на Сумщині. Його покинутий автомобіль знайшли на трасі. Ймовірно, чоловіка тримають у російському СІЗО № 2 у Старому Осколі. Про це Марині розповів звільнений звідти заручник.

“Сашу чотири рази водили на розстріл. Вони стріляли біля його голови. Хотіли прострелити коліна, відрізати пальці. Вони морально тиснули на нього”, – переповіла слова звільненого заручника Марина. Де зараз перебуває її чоловік, вона не знає.Переглянувши світлини у великій залі галереї, глядачі потраплять до маленької кімнати, де на екрані безперервно транслюються історії українців, які постраждали від російської агресії. Інтерв’ю з ними МІПЛ записала напередодні спеціально для виставки. Це історії з Бучі, Гостомеля, Маріуполя, Мангуша, Запорізької області. Їх розповіли люди, які стали жертвами фільтраційних заходів, насильницьких викрадень, катувань та обстрілів російських військових.Відкриття вистави “Україна. Після вторгнення” завершилося грою на арфі у виконанні українки Вікторії Сметани, яка навчається в музичній консерваторії у Харкові. Через розв’язану Росією війну вона стала біженкою. Виступити під час відкриття виставки дівчину запросив засновник фундації Get Together For Ukraine Флорентін ван дер Дріфт.

Вікторія Сметана, студентка музичної консерваторії у Харкові

“Я хочу, аби ви побачили, якими насправді є українці”, – сказав він після виступу Вікторії.

Засновник фундації Get Together For Ukraine Флорентін ван дер Дріфт

Нагадаємо, виставка складається з 25 робіт українських фотографів, які ілюструють географію руйнувань українських міст військовими РФ. Раніше виставку побачили мешканці Відня. Окрім цього, кілька фотографій команда МІПЛ показала під посольством РФ у Гаазі під час акції протесту.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій