Send Lette

МІПЛ взяла участь у семінарі МКЗБ з питань пошуку зниклих безвісти

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (МКЗБ) провела в Києві семінар для об’єднань сімей зниклих безвісти та громадських організацій, які працюють у цій сфері. Медійну ініціативу за права людини представляла Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених.

Під час заходу його учасники обговорили майбутнє Спільної платформи зниклих безвісти, ідея створення якої виникла під час навчальної поїздки представників громадських організацій до штаб-квартири МКЗБ в Гаазі.

Як зазначає Альма Масіч, міжнародна консультантка МКЗБ, платформа допоможе родинам зниклих безвісти шукати своїх рідних і налагодити контакт із дотичними до цього національними органами України.

Координаторка груп родин полонених МІПЛ Олена Бєлячкова зауважила, що платформу треба налаштувати таким чином, аби державні органи були зобовʼязані відреагувати на звернення родин зниклих безвісти, своєчасно та в повному обсязі надавати їм необхідну інформацію.

Нагадаємо, що МІПЛ системно підтримує родини зниклих безвісти, разом із МКЗБ працює над цією проблемою і привертає до неї увагу громадськості.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Я не асоціююся з підзахисним — я потрібна для балансу правосуддя і справедливості”, — адвокатка російських військових

Юлія Шуляк — українська адвокатка, яка представляє в суді російських військових, яких обвинувачують у воєнних злочинах. В інтерв’ю МІПЛ адвокатка розповідає про досвід роботи з воєнними злочинами, виклики заочного процесу, вплив міжнародного освітнього проєкту на її бачення власної роботи та суспільний осуд.

19 Липня 2024

Війна і правосуддя
Роздроблені справи як системна проблема. МІПЛ проаналізувала останні судові вироки росіянам за воєнні злочини

Порівняно з попередніми вироками, у червневих судді скорочували контекстуальну частину, яка підтверджує, що злочин скоїли в умовах війни. Читати та розуміти такі вироки значно простіше. Водночас помітна системна проблема — кожен вирок здебільшого присвячений одному обвинуваченому, хоча злочин вчинили кілька людей. Детальніше — в аналітиці МІПЛ. 

18 Липня 2024

Аналітика
Катування українців — це державна політика Росії. Правозахисники розкрили нові подробиці жорстоких тортур цивільних

Систематичні та поширені практики свавільних затримань, катувань, насильницьких зникнень, сексуального насильства, фільтрації та пов'язаних з ними злочинів проти українських цивільних осіб на підконтрольних Росії територіях можуть становити злочини проти людяності.

18 Липня 2024

Більше публікацій