Send Lette

МІПЛ взяла участь у семінарі МКЗБ з питань пошуку зниклих безвісти

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (МКЗБ) провела в Києві семінар для об’єднань сімей зниклих безвісти та громадських організацій, які працюють у цій сфері. Медійну ініціативу за права людини представляла Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених.

Під час заходу його учасники обговорили майбутнє Спільної платформи зниклих безвісти, ідея створення якої виникла під час навчальної поїздки представників громадських організацій до штаб-квартири МКЗБ в Гаазі.

Як зазначає Альма Масіч, міжнародна консультантка МКЗБ, платформа допоможе родинам зниклих безвісти шукати своїх рідних і налагодити контакт із дотичними до цього національними органами України.

Координаторка груп родин полонених МІПЛ Олена Бєлячкова зауважила, що платформу треба налаштувати таким чином, аби державні органи були зобовʼязані відреагувати на звернення родин зниклих безвісти, своєчасно та в повному обсязі надавати їм необхідну інформацію.

Нагадаємо, що МІПЛ системно підтримує родини зниклих безвісти, разом із МКЗБ працює над цією проблемою і привертає до неї увагу громадськості.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд виправдав Оголь, обвинувачену у державній зраді: ймовірно, це перший подібний вирок 

Через недоведення провини Ленінський районний суд Миколаєва виправдав Світлану Оголь, обвинувачену у держзраді. Про це повідомляє кореспондентка МІПЛ, яка була на засіданні. За даними моніторингу МІПЛ, це перший виправдувальний вирок за статтею про державну зраду з початку повномасштабної війни.

8 Листопада 2024

Війна і правосуддя
В Україні вперше очно судять російського армійця за страту військовополоненого — репортаж із зали суду

У Запоріжжі розпочали судовий процес щодо Дмитра Курашова, російського військового. Його обвинуваченого у розстрілі Віталія Годнюка, українського військовополоненого. На початку цього року Курашова взяли у полон. Тож це перший випадок, коли обвинувачений у страті перебуває на лаві підсудних. Раніше суди розглядали такі справи лише заочно.  

7 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Один злочин — три держави. Чи поширюється юрисдикція МКС на злочини проти українців, які вчиняють у Росії чи Білорусі

Наприкінці жовтня 2024 року президент Зеленський підписав другий закон для імплементації Римського статуту. Завдяки цьому в Кримінальному кодексі України нарешті з'явилася стаття “злочини проти людяності”. Проте норми про кримінальну відповідальність не мають зворотної дії, тож розслідувати вчинені за попередні десять років війни злочини проти людяності українські правоохоронці не зможуть.

7 Листопада 2024

Більше публікацій