Send Lette

«Потерпілі прагнуть справедливості, але не сподіваються на неї», – координатока МІПЛ Тетяна Катриченко

Про суспільний запит на справедливість та необхідність бути уважними до прав потерпілих говорила координаторка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко під час Міжнародної правозахисної конференції “UA: Права людини за темних часів”.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Конференцію організували до 74-ї річниці з дня ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

«Коли ми говоримо з потерпілими, а особливо під час польових місій у Київську, Чернігівську, Харківську, Херсонську області, ми чуємо не лише свідчення про зруйновані будинки та зруйновані долі, а й імена. Точніше – позивні: «Урал», «Бес» у Херсоні, «Полтава», «Сєвєр», «Чечен» у Кочубеївці, представників конкретних підрозділів російської армії та підконтрольних їй загонів із Донецька чи Луганська. І якщо свідки не знають справжніх імен кривдників, бо справжні імена окупанти зазвичай приховують, то вони бачили їхні обличчя, можуть упізнати. І ця інформація для потерпілих є не менш важливою, ніж інформація про обставини конкретного злочину. В суспільстві за дев’ять місяців сформувався запит на встановлення справедливості. Для нього важливо, аби не тільки Путін опинився в Гаазі, а й були названі імена і прізвища окремих кривдників. Важливо те, що рідні жертв російської агресії прагнуть справедливості, але не сподіваються на неї».

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Катриченко зазначила, що часто потерпілі не знають, куди звертатися з заявами та як діяти, щоб їхні свідчення були належним чином зафіксовані та ефективно використані, аби до їхніх слів не ставилися байдуже.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

«Під час війни в умовах самоцензури дуже важко говорити про внутрішні виклики. І, можливо, не час їх обговорювати публічно. Але точно час відповідально їх фіксувати задля ефективного притягнення винних до відповідальності. Україна – на національному рівні, світ – там, де Україна безсила. Звісно, Україна як ніколи раніше потребує допомоги міжнародних партнерів, але міжнародні партнери запитують у нас і ще запитають про національні розслідування, про їхню якість і результати. А головне – про них запитають потерпілі, з якими нам жити в Україні після перемоги», – додала правозахисниця.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Нагадаємо, Медійна ініціатива за права людини – організація-учасниця коаліції “Україна. П’ята ранку”. 31 організація об’єдналися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого заради спільної роботи по документуванню воєнних злочинів.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

 

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій