«Потерпілі прагнуть справедливості, але не сподіваються на неї», – координатока МІПЛ Тетяна Катриченко

Про суспільний запит на справедливість та необхідність бути уважними до прав потерпілих говорила координаторка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко під час Міжнародної правозахисної конференції “UA: Права людини за темних часів”.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Конференцію організували до 74-ї річниці з дня ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

«Коли ми говоримо з потерпілими, а особливо під час польових місій у Київську, Чернігівську, Харківську, Херсонську області, ми чуємо не лише свідчення про зруйновані будинки та зруйновані долі, а й імена. Точніше – позивні: «Урал», «Бес» у Херсоні, «Полтава», «Сєвєр», «Чечен» у Кочубеївці, представників конкретних підрозділів російської армії та підконтрольних їй загонів із Донецька чи Луганська. І якщо свідки не знають справжніх імен кривдників, бо справжні імена окупанти зазвичай приховують, то вони бачили їхні обличчя, можуть упізнати. І ця інформація для потерпілих є не менш важливою, ніж інформація про обставини конкретного злочину. В суспільстві за дев’ять місяців сформувався запит на встановлення справедливості. Для нього важливо, аби не тільки Путін опинився в Гаазі, а й були названі імена і прізвища окремих кривдників. Важливо те, що рідні жертв російської агресії прагнуть справедливості, але не сподіваються на неї».

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Катриченко зазначила, що часто потерпілі не знають, куди звертатися з заявами та як діяти, щоб їхні свідчення були належним чином зафіксовані та ефективно використані, аби до їхніх слів не ставилися байдуже.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

«Під час війни в умовах самоцензури дуже важко говорити про внутрішні виклики. І, можливо, не час їх обговорювати публічно. Але точно час відповідально їх фіксувати задля ефективного притягнення винних до відповідальності. Україна – на національному рівні, світ – там, де Україна безсила. Звісно, Україна як ніколи раніше потребує допомоги міжнародних партнерів, але міжнародні партнери запитують у нас і ще запитають про національні розслідування, про їхню якість і результати. А головне – про них запитають потерпілі, з якими нам жити в Україні після перемоги», – додала правозахисниця.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Нагадаємо, Медійна ініціатива за права людини – організація-учасниця коаліції “Україна. П’ята ранку”. 31 організація об’єдналися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого заради спільної роботи по документуванню воєнних злочинів.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

 

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій