«Потерпілі прагнуть справедливості, але не сподіваються на неї», – координатока МІПЛ Тетяна Катриченко

Про суспільний запит на справедливість та необхідність бути уважними до прав потерпілих говорила координаторка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко під час Міжнародної правозахисної конференції “UA: Права людини за темних часів”.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Конференцію організували до 74-ї річниці з дня ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

«Коли ми говоримо з потерпілими, а особливо під час польових місій у Київську, Чернігівську, Харківську, Херсонську області, ми чуємо не лише свідчення про зруйновані будинки та зруйновані долі, а й імена. Точніше – позивні: «Урал», «Бес» у Херсоні, «Полтава», «Сєвєр», «Чечен» у Кочубеївці, представників конкретних підрозділів російської армії та підконтрольних їй загонів із Донецька чи Луганська. І якщо свідки не знають справжніх імен кривдників, бо справжні імена окупанти зазвичай приховують, то вони бачили їхні обличчя, можуть упізнати. І ця інформація для потерпілих є не менш важливою, ніж інформація про обставини конкретного злочину. В суспільстві за дев’ять місяців сформувався запит на встановлення справедливості. Для нього важливо, аби не тільки Путін опинився в Гаазі, а й були названі імена і прізвища окремих кривдників. Важливо те, що рідні жертв російської агресії прагнуть справедливості, але не сподіваються на неї».

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Катриченко зазначила, що часто потерпілі не знають, куди звертатися з заявами та як діяти, щоб їхні свідчення були належним чином зафіксовані та ефективно використані, аби до їхніх слів не ставилися байдуже.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

«Під час війни в умовах самоцензури дуже важко говорити про внутрішні виклики. І, можливо, не час їх обговорювати публічно. Але точно час відповідально їх фіксувати задля ефективного притягнення винних до відповідальності. Україна – на національному рівні, світ – там, де Україна безсила. Звісно, Україна як ніколи раніше потребує допомоги міжнародних партнерів, але міжнародні партнери запитують у нас і ще запитають про національні розслідування, про їхню якість і результати. А головне – про них запитають потерпілі, з якими нам жити в Україні після перемоги», – додала правозахисниця.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Нагадаємо, Медійна ініціатива за права людини – організація-учасниця коаліції “Україна. П’ята ранку”. 31 організація об’єдналися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого заради спільної роботи по документуванню воєнних злочинів.

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

Фото – МІПЛ Віктор Ковальчук

 

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Була субота, 30 квітня. Того дня Микола Курівчак, староста села Зміївка, що на Херсонщині, збирався їхати до […]

7 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Більше публікацій