Send Lette

Що відбувається в судових процесах щодо війни: Проміжні висновки моніторингу правозахисників

11 липня 2023 року о 12:00 в “Медіацентрі Україна Укрінформ” (Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) Медійна ініціатива за права людини, що входить до Коаліції “Україна. П’ята ранку”, презентує аналітичний документ, який розглядає проблеми судочинства у справах щодо війни і може бути помічним для їхнього вирішення.

Медійна ініціатива за права людини аналізує, висвітлює і привертає увагу до ключових процесів в українських судах і проблем досудового слідства щодо злочинів, вчинених в умовах збройної агресії Російської Федерації.

Упродовж 2022-го та початку 2023 року монітори МІПЛ відстежували й анонсували для журналістів понад 90 справ про воєнні злочини. Відвідали судові засідання у 20 з цих справ ― були присутні в залах засідань, фіксували докази, позиції сторін і рішення суддів

Зібрані дані стали основою аналітичного матеріалу, створеного в рамках проєкту “Судові процеси щодо подій війни в Україні: моніторинг, висвітлення, аналіз”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

МІПЛ проаналізувала розгляд кримінальних проваджень за кількома аспектами:

  • відкритість процесів і доступ моніторів та журналістів до відкритих судових засідань;
  • наявність ознак змагального судового процесу;
  • повнота й ефективність судового розгляду;
  • обґрунтованість судових рішень;
  • прозорість і зрозумілість виконання рішень. 

У результаті аналізу монітори МІПЛ виокремили низку проблем, на які варто звернути увагу судам, учасникам судових процесів, експертам та медіа. У аналітичному документі описаний та проаналізований ускладнений доступ до судових процесів; висвітлені проблеми перевантаження судів і формального розгляду справ; описана складність процедури in absentia та виконання вироків.  

Презентація відбудеться у форматі дискусії, в якій, окрім спікерів, візьмуть участь представники експертного середовища з числа громадських організацій, медіа, судової системи України.

Спікери

  • Ольга Решетилова — координаторка Медійної ініціативи за права людини
  • Андрій Яковлєв — адвокат і експерт Медійної ініціативи за права людини 
  • Тетяна Козак — журналістка видання “Ґрати”
  • Марина Бондаренко, суддя Дарницького районного суду міста Київ

Контакт для ЗМІ: l.illarionova@mipl.org.ua, +38 068 590 74 20 

Для участі в дискусії просимо вас зареєструватися за посиланням: ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ

Захід організовано ГО “Медійна ініціатива за права людини” в рамках проєкту “Судові процеси щодо подій війни в Україні: моніторинг, висвітлення, аналіз”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій