Що відбувається в судових процесах щодо війни: Проміжні висновки моніторингу правозахисників

11 липня 2023 року о 12:00 в “Медіацентрі Україна Укрінформ” (Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) Медійна ініціатива за права людини, що входить до Коаліції “Україна. П’ята ранку”, презентує аналітичний документ, який розглядає проблеми судочинства у справах щодо війни і може бути помічним для їхнього вирішення.

Медійна ініціатива за права людини аналізує, висвітлює і привертає увагу до ключових процесів в українських судах і проблем досудового слідства щодо злочинів, вчинених в умовах збройної агресії Російської Федерації.

Упродовж 2022-го та початку 2023 року монітори МІПЛ відстежували й анонсували для журналістів понад 90 справ про воєнні злочини. Відвідали судові засідання у 20 з цих справ ― були присутні в залах засідань, фіксували докази, позиції сторін і рішення суддів

Зібрані дані стали основою аналітичного матеріалу, створеного в рамках проєкту “Судові процеси щодо подій війни в Україні: моніторинг, висвітлення, аналіз”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

МІПЛ проаналізувала розгляд кримінальних проваджень за кількома аспектами:

  • відкритість процесів і доступ моніторів та журналістів до відкритих судових засідань;
  • наявність ознак змагального судового процесу;
  • повнота й ефективність судового розгляду;
  • обґрунтованість судових рішень;
  • прозорість і зрозумілість виконання рішень. 

У результаті аналізу монітори МІПЛ виокремили низку проблем, на які варто звернути увагу судам, учасникам судових процесів, експертам та медіа. У аналітичному документі описаний та проаналізований ускладнений доступ до судових процесів; висвітлені проблеми перевантаження судів і формального розгляду справ; описана складність процедури in absentia та виконання вироків.  

Презентація відбудеться у форматі дискусії, в якій, окрім спікерів, візьмуть участь представники експертного середовища з числа громадських організацій, медіа, судової системи України.

Спікери

  • Ольга Решетилова — координаторка Медійної ініціативи за права людини
  • Андрій Яковлєв — адвокат і експерт Медійної ініціативи за права людини 
  • Тетяна Козак — журналістка видання “Ґрати”
  • Марина Бондаренко, суддя Дарницького районного суду міста Київ

Контакт для ЗМІ: l.illarionova@mipl.org.ua, +38 068 590 74 20 

Для участі в дискусії просимо вас зареєструватися за посиланням: ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ

Захід організовано ГО “Медійна ініціатива за права людини” в рамках проєкту “Судові процеси щодо подій війни в Україні: моніторинг, висвітлення, аналіз”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій