Send Lette

Що відбувається в судових процесах щодо війни: Проміжні висновки моніторингу правозахисників

11 липня 2023 року о 12:00 в “Медіацентрі Україна Укрінформ” (Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) Медійна ініціатива за права людини, що входить до Коаліції “Україна. П’ята ранку”, презентує аналітичний документ, який розглядає проблеми судочинства у справах щодо війни і може бути помічним для їхнього вирішення.

Медійна ініціатива за права людини аналізує, висвітлює і привертає увагу до ключових процесів в українських судах і проблем досудового слідства щодо злочинів, вчинених в умовах збройної агресії Російської Федерації.

Упродовж 2022-го та початку 2023 року монітори МІПЛ відстежували й анонсували для журналістів понад 90 справ про воєнні злочини. Відвідали судові засідання у 20 з цих справ ― були присутні в залах засідань, фіксували докази, позиції сторін і рішення суддів

Зібрані дані стали основою аналітичного матеріалу, створеного в рамках проєкту “Судові процеси щодо подій війни в Україні: моніторинг, висвітлення, аналіз”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

МІПЛ проаналізувала розгляд кримінальних проваджень за кількома аспектами:

  • відкритість процесів і доступ моніторів та журналістів до відкритих судових засідань;
  • наявність ознак змагального судового процесу;
  • повнота й ефективність судового розгляду;
  • обґрунтованість судових рішень;
  • прозорість і зрозумілість виконання рішень. 

У результаті аналізу монітори МІПЛ виокремили низку проблем, на які варто звернути увагу судам, учасникам судових процесів, експертам та медіа. У аналітичному документі описаний та проаналізований ускладнений доступ до судових процесів; висвітлені проблеми перевантаження судів і формального розгляду справ; описана складність процедури in absentia та виконання вироків.  

Презентація відбудеться у форматі дискусії, в якій, окрім спікерів, візьмуть участь представники експертного середовища з числа громадських організацій, медіа, судової системи України.

Спікери

  • Ольга Решетилова — координаторка Медійної ініціативи за права людини
  • Андрій Яковлєв — адвокат і експерт Медійної ініціативи за права людини 
  • Тетяна Козак — журналістка видання “Ґрати”
  • Марина Бондаренко, суддя Дарницького районного суду міста Київ

Контакт для ЗМІ: [email protected], +38 068 590 74 20 

Для участі в дискусії просимо вас зареєструватися за посиланням: ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ

Захід організовано ГО “Медійна ініціатива за права людини” в рамках проєкту “Судові процеси щодо подій війни в Україні: моніторинг, висвітлення, аналіз”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Справедливість для всіх”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій