Send Lette

У першу річницю повномасштабної війни РФ проти України МІПЛ у Сполучених Штатах закликала міжнародну спільноту сприяти визволенню українських полонених

В Українському Інституті Америки в Нью-Йорку відбувся спеціальний захід до річниці вторгнення Російської Федерації в Україну — “Незламний дух: Рік стійкості і опору України”. У ньому взяли участь Тетяна Катриченко, координаторка Медійної ініціативи за права людини, та колишні полонені Людмила Гусейнова і Анна Олсен.

Спеціальними гостями заходу були Джеймс Клеверлі, Міністр закордонних справ Великої Британії, Кеті Гокул, віцегубернаторка штату Нью-Йорк, та Марсі Каптур, конгресвумен.

Анна Олсен і Людмила Гусейнова говорили про власний досвід перебування в полоні, наголосивши на необхідності підтримувати Україну в її зусиллях для звільнення цивільних заручників Кремля і військовополонених.

“Треба шукати механізм для звільнення цивільних. Бо у заручниках перебувають не тільки вони, а і їхні родини”, — заявила Людмила Гусейнова.

“Один день у полоні — це роки життя. Ми маємо боротися за звільнення військовополонених так, як вони боролися за нас”, — закликала Анна Олсен.

МІПЛ продовжує адвокаційну поїздку Сполученими Штатами. Найближчими днями матимемо зустрічі у Вашингтоні, на яких також говоритимемо про проблему визволення полонених.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій