Send Lette

В Італії триває фотовиставка «Україна. Після вторгнення»

​​2-го жовтня в Мілані розпочалась виставка фотографій «Україна. Після вторгнення».  Про Харків, Київ, Бучу, Бородянку, Ягідне, Одесу, Маріуполь, Житомир, Чернігів, про зруйновані будинки та зламані долі мільйонів українців. Медійна ініціатива за права людини привезла в Італію 25 робіт 10 українських фотографів. Фотовиставка стала частиною найбільшої виставки сучасного українського мистецтва у 2022 «Italia X Ucraina Terra Libera» проекту Ukrainian Art in Italy.

Вчора, 7 жовтня Медійна ініціатива за права людини разом з партнерами з Центру прав людини ZMINA провели символічне відкриття виставки.

МІПЛ і Центр прав людини ZMINA провели відкриття виставки «Україна. Після вторгнення» у Мілані

«Ці фотографії зроблені у перші три місяці після масштабного вторгнення РФ. На багатьох з них можна побачити наслідки артилерійських обстрілів, скидання авіабомб та запусків крилатих ракет. Нині вже розпочався восьмий місяць повномасштабної війни, а удари з повітря не припиняються. Росія запускає свої ракети по цивільних об’єктах. Це житлові будинки, лікарні, школи, тобто не військові об’єкти», сказала на презентації Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ.

Мешканка Чернігова Олена Бузінова згадує гул літаків над її будинком. «Моя трирічна онука провела весь час в окупації. Вона почула нещодавно звук, схожий на звук літака, впала на підлогу, накрилась ковдрою. Цей жах з нашими дітьми надовго», – сказала вона.

«Харків мені нагадує Мілан. Тому, що це міста сірих будівель та непересічних людей. Але зараз Харків щодня під прицілом. Щодня там руйнуються будівлі. І серед них можна побачити Будинок праці. Тут є на виставці фото з його зображенням. Його зруйновано вже остаточно», – сказала Наталія Охотнікова, дослідниця Центру прав людини ZMINA.

Вона сказала, що наразі майже вся територія Харківщини звільнена від окупантів у ході контрнаступу Збройних сил України, і Харків тепер не можуть обстрілювати з артилерії, але ракети продовжують прилітати. 

«На звільнених територіях відкрилась страшна правда. Нам розповідали, що у місті Куп’янськ людей дуже катували. Там застосовували так званий дзвінок Путіну – це коли до тіла приєднуються дроти та пускається електричний струм», – додала Наталія.

Правозахисники нагадали, що в місті Ізюм Харківської області нещодавно закінчилась ексгумація понад трьохсот тіл людей, які загинули там під час окупації. Деякі з них були з ознаками тортур.

Аби документувати воєнні злочини на території України сорок громадських організацій об’єдналися у Коаліцію «Україна. П’ята ранку».

«Наступного разу ми б хотіли показати виставку не тільки про воєнні злочини, вчинені на території України, але й про покарання – світлини з залу суду над РФ», – сказала Тетяна Катриченко.

«І його можна провести десь на Північній Салтівці», – переконана Наталія Охотнікова.

Виставка триватиме до 9 жовтня. Відвідати її можна за адресою: Superstudio Village at Via Michele Pericle Negrotto 59, з 10 до 18 (вхід вільний).

Захід проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій