Send Lette

“Відсутність видимих ознак катувань чи те, що вони не були встановлені, зовсім не означає, що катування не було”, – Мішель Хайслер

Навіть якщо у вас немає медичної освіти, ви все одно можете документувати катування. На цьому наголошує Мішель Хайслер, медична директорка міжнародної організації “Лікарі за права людини” (Physicians for Human Rights). 9 листопада за пропозицією Медійної ініціативи за права людини доктор Хайслер зустрілася з представниками-документаторами Коаліції “Україна. П’ята ранку” та інших організацій, які займаються фіксацією злочинів, учинених в умовах збройної агресії РФ. Зокрема мова йшла про особливості фіксації катувань з медичної та психологічної точок зору.

За словами доктора Хайслер, ключовим документом, яким необхідно керуватися під час документування катувань, є Стамбульський протокол. Він містить міжнародно визнані стандарти і процедури щодо того, як виявляти та фіксувати можливі ознаки катувань, щоб це могло слугувати доказом у суді. Протокол також містить рекомендації щодо належного розслідування випадків катувань.

Під час зустрічі Мішель Хайслер наголосила на важливості не лише ретельної фіксації усіх обставин катувань, але й на дотриманні етичних норм і конфіденційності з боку фіксатора. Людина, яка зазнала катувань, повинна почуватися в безпеці під час спілкування з фіксатором і мати до нього довіру.

У цій ситуації, за словами доктора Хайслер, одна з найголовніших для документатора катувань навичок – вміння слухати. Це важливо ще й тому, що людина, яка пережила катування, нерідко через етичні, релігійні та інші причини схильна применшувати ступінь своїх страждань, відмовляючись визнати це катуванням. Мішель Хайслер наголошує: “Відсутність видимих ознак катувань чи те, що вони не були встановлені, зовсім не означає, що катування не було”. Саме тому вона радить діяти за Стамбульським протоколом, який значно збільшує вірогідність встановлення факту катувань.

Захід відбувся у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського супільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій