Send Lette

“Відсутність видимих ознак катувань чи те, що вони не були встановлені, зовсім не означає, що катування не було”, – Мішель Хайслер

Навіть якщо у вас немає медичної освіти, ви все одно можете документувати катування. На цьому наголошує Мішель Хайслер, медична директорка міжнародної організації “Лікарі за права людини” (Physicians for Human Rights). 9 листопада за пропозицією Медійної ініціативи за права людини доктор Хайслер зустрілася з представниками-документаторами Коаліції “Україна. П’ята ранку” та інших організацій, які займаються фіксацією злочинів, учинених в умовах збройної агресії РФ. Зокрема мова йшла про особливості фіксації катувань з медичної та психологічної точок зору.

За словами доктора Хайслер, ключовим документом, яким необхідно керуватися під час документування катувань, є Стамбульський протокол. Він містить міжнародно визнані стандарти і процедури щодо того, як виявляти та фіксувати можливі ознаки катувань, щоб це могло слугувати доказом у суді. Протокол також містить рекомендації щодо належного розслідування випадків катувань.

Під час зустрічі Мішель Хайслер наголосила на важливості не лише ретельної фіксації усіх обставин катувань, але й на дотриманні етичних норм і конфіденційності з боку фіксатора. Людина, яка зазнала катувань, повинна почуватися в безпеці під час спілкування з фіксатором і мати до нього довіру.

У цій ситуації, за словами доктора Хайслер, одна з найголовніших для документатора катувань навичок – вміння слухати. Це важливо ще й тому, що людина, яка пережила катування, нерідко через етичні, релігійні та інші причини схильна применшувати ступінь своїх страждань, відмовляючись визнати це катуванням. Мішель Хайслер наголошує: “Відсутність видимих ознак катувань чи те, що вони не були встановлені, зовсім не означає, що катування не було”. Саме тому вона радить діяти за Стамбульським протоколом, який значно збільшує вірогідність встановлення факту катувань.

Захід відбувся у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського супільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій