Волонтера Олександра Костюка шукають пʼять місяців: історію його зникнення почули в Гаазі

Історію викрадення волонтера Олександра Костюка розповіла його дружина Марина під час відкриття виставки “Україна. Після вторгнення”. Її організувала Медійна ініціатива за права людини в одній із центральних галерей Гааги.

Чоловік Марини Олександр Костюк зник 5 березня на Сумщині, коли їхав евакуйовувати людей. На той момент цю територію вже окупували росіяни. Залишений автомобіль Олександра знайшли на трасі. Від звільненого з полону заручника, який у полоні був разом із Костюком, Марина дізналася подробиці викрадення свого чоловіка. Дорогою він зустрів колону російських військових.

Олександр Костюк, фото надала дружина

“Ця колона зʼявилася з-за рогу. Діватися не було куди. Довелося зупинитися і вийти з машини. Було близько 20 людей. Вони обшукали машину, сказали їхати з ними, щоб встановити його особу. Мого чоловіка посадили на БТР, так він і їздив на морозі в легкому пальті і під обстрілами впродовж семи днів”, – розповідає подробиці затримання Марина.

Далі, за словами колишнього заручника, Олександра перевели у фільтраційний табір.

“Його чотири рази водили на розстріл. Вони стріляли біля його голови. Хотіли прострілити коліна, відрізати пальці. Вони морально тиснули на нього. Але цей чоловік (який сидів разом із Костюком – МІПЛ) порадував мене звісткою, що з Сашею все добре, що він живий і здоровий”, – переповідає його слова пані Марина. Він також повідомив їй, що Олександр Костюк перебуває в Бєлгородській області Росії в СІЗО № 2. Це все, що Марина знає про свого чоловіка.

Нагадаємо, журналісти МІПЛ встановили 22 місця утримання викрадених українців. Серед них цивільні заручники і військовополонені. Їх утримують разом. Більшість місць утримання розташовані в Донецькій області, кілька з них – у Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *