Send Lette

Волонтера Олександра Костюка шукають пʼять місяців: історію його зникнення почули в Гаазі

Історію викрадення волонтера Олександра Костюка розповіла його дружина Марина під час відкриття виставки “Україна. Після вторгнення”. Її організувала Медійна ініціатива за права людини в одній із центральних галерей Гааги.

Чоловік Марини Олександр Костюк зник 5 березня на Сумщині, коли їхав евакуйовувати людей. На той момент цю територію вже окупували росіяни. Залишений автомобіль Олександра знайшли на трасі. Від звільненого з полону заручника, який у полоні був разом із Костюком, Марина дізналася подробиці викрадення свого чоловіка. Дорогою він зустрів колону російських військових.

Олександр Костюк, фото надала дружина

“Ця колона зʼявилася з-за рогу. Діватися не було куди. Довелося зупинитися і вийти з машини. Було близько 20 людей. Вони обшукали машину, сказали їхати з ними, щоб встановити його особу. Мого чоловіка посадили на БТР, так він і їздив на морозі в легкому пальті і під обстрілами впродовж семи днів”, – розповідає подробиці затримання Марина.

Далі, за словами колишнього заручника, Олександра перевели у фільтраційний табір.

“Його чотири рази водили на розстріл. Вони стріляли біля його голови. Хотіли прострілити коліна, відрізати пальці. Вони морально тиснули на нього. Але цей чоловік (який сидів разом із Костюком – МІПЛ) порадував мене звісткою, що з Сашею все добре, що він живий і здоровий”, – переповідає його слова пані Марина. Він також повідомив їй, що Олександр Костюк перебуває в Бєлгородській області Росії в СІЗО № 2. Це все, що Марина знає про свого чоловіка.

Нагадаємо, журналісти МІПЛ встановили 22 місця утримання викрадених українців. Серед них цивільні заручники і військовополонені. Їх утримують разом. Більшість місць утримання розташовані в Донецькій області, кілька з них – у Росії.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій