Send Lette

Географія руйнувань України у фото: МІПЛ відкрила фотовиставку у Відні

Медійна ініціатива за права людини у рамках діяльності Коаліції «Україна. П’ята ранку» відкрила фотовиставку «Україна. Після вторгнення» в Центрально-Європейському Університеті у Відні. Вона триватиме з 25 по 27 червня. На виставці представлені роботи 25 українських фотокореспондентів, які зроблені з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Відвідувачка виставки дивиться на фото зруйнованого та розграбованого готелю Villa San Marino у Ворзелі під Києвом. Автор фото: Ольга Органіщук

Події, які зафіксували фотокореспонденти, також документували представники Коаліції «Україна. П’ята ранку». Про це під час відкриття виставки сказала координаторка МІПЛ Ольга Решетилова.

 

Координаторка МІПЛ Ольга Решетилова виголошує промову під час відкриття виставки

«Я готувала іншу промову, але сьогодні о 5-й ранку я прокинулася від звуку літака, який летів над готелем. Це дуже страшний звук для українців. В цей же час я побачила повідомлення від свого десятирічного сина, якого я залишила з батьками в Житомирі: “Мам, тут стріляють і літають ракети”. Цієї ночі росіяни випустили по Житомиру 24 ракети. Ми живемо в цьому щодня. Всі організації Коаліції – досвідчені і професіональні, оскільки з цією темою ми працюємо з 2014 року. Але зараз це стало дуже особистим для кожного представника нашої Коаліції. Ми документуємо злочини, які трапилися з нашими рідними, руйнування шкіл, де ми навчалися, лікарень, де народжувалися наші діти. Я не бажаю нікому відчути це. Я прошу вас об’єднатися в Європі, щоб зупинити цю війну», – заявила Ольга Решетилова.

На фото Євгена Малолєтки зафіксований момент влучання у житловий будинок Маріуполя

Фотографіями проілюстрована географія руйнувань України. На них зображені наслідки обстрілів у Київській, Чернігівській, Харківській, Одеській, Донецькій та Житомирській областях. Серед них є світлини, які публікували світові медіа:

  • Зруйнований будинок у місті Бородянка, що за 50 км Києва. Він не підлягає відновленню. 1 березня його обстріляли ракетами з літаків. За повідомленнями ДСНС, яка оглядала руйнування в Бородянці, центральна частина міста зруйнована на 90% (автор Владислав Мусієнко);
  • Фото з ексгумації тіл у Київській області, яка й досі триває. Станом на 3 червня у Київській області виявлено тіла 1 314 місцевих жителів. У декількох населених пунктах мешканці знаходили тіла зі слідами катувань (автор Сергій Ревера);
  • Світлина з батьком, який плаче над тілом сина-підлітка – він загинув від обстрілів 2 березня у Маріуполі (автор Євген Малолєтка).

Всі 25 фотографій були надані МІПЛ відомими українськими фотографами безплатно з єдиною метою  показати світу правду про події в Україні.

Під час відкриття виставки свої особисті історії розповіли постраждалі від російської агресії. Зокрема Альона Лапчук, дружина колишнього військовослужбовця з Херсона Віталія Лапчука, чиє тіло зі слідами катувань знайшли в річці в окупованому Херсоні. А також Олена Шевченко, сестра зниклої під час окупації Гостомеля Людмили Шевченко. Місце перебування жінки досі невідоме.

Відкриття фотовиставки відбулося з нагоди нагородження Коаліції «Україна. П’ята ранку» престижною премією «Відкрите суспільство» Центрально-Європейського Університету у Відні.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд над росіянками, які викрали херсонських дітей у Москву — та ще 90 справ в українських судах

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

11 Квітня 2025

Військовополонені
“Мамо, буду за десять днів”: що сталося з українським десантником Пасічником

Останній раз Людмила Пасічник бачила сина на екрані телефону — він усміхався, але в очах було щось тривожне. "Ти так дивишся, наче востаннє телефонуєш", — сказала вона тоді. За кілька днів Олександр зник. І вже понад два роки Людмила щодня живе між вірою і страхом, збираючи по крихтах свідчення про сина. Олександр Пасічник — один із тисяч українських військових, яких шукають родини. Історія його матері — це історія безмежної любові, впертості й болю, що не стихає.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій