Send Lette

Географія руйнувань України у фото: МІПЛ відкрила фотовиставку у Відні

Медійна ініціатива за права людини у рамках діяльності Коаліції «Україна. П’ята ранку» відкрила фотовиставку «Україна. Після вторгнення» в Центрально-Європейському Університеті у Відні. Вона триватиме з 25 по 27 червня. На виставці представлені роботи 25 українських фотокореспондентів, які зроблені з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Відвідувачка виставки дивиться на фото зруйнованого та розграбованого готелю Villa San Marino у Ворзелі під Києвом. Автор фото: Ольга Органіщук

Події, які зафіксували фотокореспонденти, також документували представники Коаліції «Україна. П’ята ранку». Про це під час відкриття виставки сказала координаторка МІПЛ Ольга Решетилова.

 

Координаторка МІПЛ Ольга Решетилова виголошує промову під час відкриття виставки

«Я готувала іншу промову, але сьогодні о 5-й ранку я прокинулася від звуку літака, який летів над готелем. Це дуже страшний звук для українців. В цей же час я побачила повідомлення від свого десятирічного сина, якого я залишила з батьками в Житомирі: “Мам, тут стріляють і літають ракети”. Цієї ночі росіяни випустили по Житомиру 24 ракети. Ми живемо в цьому щодня. Всі організації Коаліції – досвідчені і професіональні, оскільки з цією темою ми працюємо з 2014 року. Але зараз це стало дуже особистим для кожного представника нашої Коаліції. Ми документуємо злочини, які трапилися з нашими рідними, руйнування шкіл, де ми навчалися, лікарень, де народжувалися наші діти. Я не бажаю нікому відчути це. Я прошу вас об’єднатися в Європі, щоб зупинити цю війну», – заявила Ольга Решетилова.

На фото Євгена Малолєтки зафіксований момент влучання у житловий будинок Маріуполя

Фотографіями проілюстрована географія руйнувань України. На них зображені наслідки обстрілів у Київській, Чернігівській, Харківській, Одеській, Донецькій та Житомирській областях. Серед них є світлини, які публікували світові медіа:

  • Зруйнований будинок у місті Бородянка, що за 50 км Києва. Він не підлягає відновленню. 1 березня його обстріляли ракетами з літаків. За повідомленнями ДСНС, яка оглядала руйнування в Бородянці, центральна частина міста зруйнована на 90% (автор Владислав Мусієнко);
  • Фото з ексгумації тіл у Київській області, яка й досі триває. Станом на 3 червня у Київській області виявлено тіла 1 314 місцевих жителів. У декількох населених пунктах мешканці знаходили тіла зі слідами катувань (автор Сергій Ревера);
  • Світлина з батьком, який плаче над тілом сина-підлітка – він загинув від обстрілів 2 березня у Маріуполі (автор Євген Малолєтка).

Всі 25 фотографій були надані МІПЛ відомими українськими фотографами безплатно з єдиною метою  показати світу правду про події в Україні.

Під час відкриття виставки свої особисті історії розповіли постраждалі від російської агресії. Зокрема Альона Лапчук, дружина колишнього військовослужбовця з Херсона Віталія Лапчука, чиє тіло зі слідами катувань знайшли в річці в окупованому Херсоні. А також Олена Шевченко, сестра зниклої під час окупації Гостомеля Людмили Шевченко. Місце перебування жінки досі невідоме.

Відкриття фотовиставки відбулося з нагоди нагородження Коаліції «Україна. П’ята ранку» престижною премією «Відкрите суспільство» Центрально-Європейського Університету у Відні.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Насильницькі зникнення
Активіст із Херсонщини перерізав собі вени після затримання, аби врятувати дружину від росіян

Активіст із Нової Каховки Олександр, прізвище якого ми не називаємо з міркувань безпеки, до повномасштабного вторгнення знімав на відео знос памʼятників Леніну на Херсонщині, а в окупації став мішенню для росіян. Його катували впродовж двох тижнів, щоб він здав інших громадських діячів міста, схиляли до “співпраці”.

25 Червня 2025

Більше публікацій