Send Lette
Без категорії

Глобальний Крим. Зрозуміти Україну через Південь: у Києві стартувала міжнародна конференція

У Києві стартувала Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. Медійна ініціатива за права людини – один із ключових організаторів заходу.

Представники МІПЛ на відкриті Міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”.

У конференції беруть участь громадські діячі, вчені, лауреати Нобелівських премій, експерти з країн Глобального Півдня Колумбії, Катару, Чилі, Індонезії, Південно-Африканської Республіки, Нікарагуа, Індії, Казахстану, Ірану, Італії, Мексики, Венесуели, Іспанії, Уругваю, Кенії, Афганістану, Філіппін, Лівії, Сирії, Туреччини, а також України, Норвегії, Італії, Швейцарії, Вірменії та інших. 

“Якщо світ спільними зусиллями не зупинить Російську Федерацію, виникатимуть нові війни та терористичні атаки. Адже Росія дає зрозуміти всім агресорам і терористам, що міжнародне право слабке і можна діяти силою”, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на церемонії відкриття конференції.

Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України.

Попереду дискусії щодо постколоніалізму та демократії, наслідків повномасштабного вторгнення Росії на територію України в глобальному контексті, забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки тощо.

Панельна дискусія “Мирний план для України. Глобальний контекст повномасштабної агресії Росії проти України”.

У рамках конференції іноземна делегація відвідала міста і села Київщини, які перебували під окупацією Росії. Лідери громадянського суспільства, правозахисники, журналісти з країн Африки, Азії, Центральної і Латинської Америки зустрілися з мешканцями Мотижина, Бучі та Ірпеня, а також побували на підірваному мосту в Романівці.

Нагадаємо, що село Мотижин упродовж місяця перебувало під окупацією Росії, що стало для його жителів страшним випробуванням. Іноземна делегація відвідала місцевий ліцей, де зустрілася зі старшокласниками. Діти поділилися важкими спогадами про окупацію, в тому числі про жорстоке вбивство росіянами голови села Мотижин Ольги Сухенко та її родини. Щонайменше росіяни вбили в Мотижині 30 цивільних.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI), запитала у дітей, чи бачать вони своє майбутнє в Україні. На що всі школярі відповіли, що іншого варіанту навіть не розглядають. Вони відчувають свою потребу залишатися тут і будувати свою рідну країну.

Учні Мотижинського ліцею.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI). 

Учасники конференції також на власні очі побачили міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом. Під час активних бойових дій на Київщині він став дорогою життя для багатьох мешканців через нього було евакуйовано 40 тисяч осіб.

Міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповідає про евакуацію мирного населення через міст в Романівці.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповів гостям про руйнування, яких завдала місту російська окупація. Росіяни знищили тут 3 тисячі будинків. Зараз Ірпінь відновлюється. За словами міського голови, 90% будинків, шкіл і дитячих садків відбудовано.

Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” триватиме в Києві 14-16 жовтня. Дивіться пряму трансляцію всіх подій конференції: Facebook або YouTube.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій