Send Lette
Без категорії

Глобальний Крим. Зрозуміти Україну через Південь: у Києві стартувала міжнародна конференція

У Києві стартувала Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. Медійна ініціатива за права людини – один із ключових організаторів заходу.

Представники МІПЛ на відкриті Міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”.

У конференції беруть участь громадські діячі, вчені, лауреати Нобелівських премій, експерти з країн Глобального Півдня Колумбії, Катару, Чилі, Індонезії, Південно-Африканської Республіки, Нікарагуа, Індії, Казахстану, Ірану, Італії, Мексики, Венесуели, Іспанії, Уругваю, Кенії, Афганістану, Філіппін, Лівії, Сирії, Туреччини, а також України, Норвегії, Італії, Швейцарії, Вірменії та інших. 

“Якщо світ спільними зусиллями не зупинить Російську Федерацію, виникатимуть нові війни та терористичні атаки. Адже Росія дає зрозуміти всім агресорам і терористам, що міжнародне право слабке і можна діяти силою”, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на церемонії відкриття конференції.

Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України.

Попереду дискусії щодо постколоніалізму та демократії, наслідків повномасштабного вторгнення Росії на територію України в глобальному контексті, забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки тощо.

Панельна дискусія “Мирний план для України. Глобальний контекст повномасштабної агресії Росії проти України”.

У рамках конференції іноземна делегація відвідала міста і села Київщини, які перебували під окупацією Росії. Лідери громадянського суспільства, правозахисники, журналісти з країн Африки, Азії, Центральної і Латинської Америки зустрілися з мешканцями Мотижина, Бучі та Ірпеня, а також побували на підірваному мосту в Романівці.

Нагадаємо, що село Мотижин упродовж місяця перебувало під окупацією Росії, що стало для його жителів страшним випробуванням. Іноземна делегація відвідала місцевий ліцей, де зустрілася зі старшокласниками. Діти поділилися важкими спогадами про окупацію, в тому числі про жорстоке вбивство росіянами голови села Мотижин Ольги Сухенко та її родини. Щонайменше росіяни вбили в Мотижині 30 цивільних.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI), запитала у дітей, чи бачать вони своє майбутнє в Україні. На що всі школярі відповіли, що іншого варіанту навіть не розглядають. Вони відчувають свою потребу залишатися тут і будувати свою рідну країну.

Учні Мотижинського ліцею.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI). 

Учасники конференції також на власні очі побачили міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом. Під час активних бойових дій на Київщині він став дорогою життя для багатьох мешканців через нього було евакуйовано 40 тисяч осіб.

Міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповідає про евакуацію мирного населення через міст в Романівці.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповів гостям про руйнування, яких завдала місту російська окупація. Росіяни знищили тут 3 тисячі будинків. Зараз Ірпінь відновлюється. За словами міського голови, 90% будинків, шкіл і дитячих садків відбудовано.

Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” триватиме в Києві 14-16 жовтня. Дивіться пряму трансляцію всіх подій конференції: Facebook або YouTube.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
СБУ, воєнні злочини та державна зрада: 33 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

8 Квітня 2024

Спільне звернення Коаліції “Україна. 5 ранку” щодо масових обстрілів об’єктів критичної інфраструктури України 22 березня 2024 року

Вночі 22 березня 2024 року Росія завдала масованих ракетних ударів по об’єктах критичної цивільної (в першу чергу — енергетичної) інфраструктури України, яка призвела до руйнування цивільних об’єктів.

22 Березня 2024

Розгляд справи Ягідного завершено. Суддя у нарадчій кімнаті

За даними слідства 15 військових РФ під час окупації село Ягідне на Чернігівщині, примусово зігнали цивільних та утримували їх в підвалі місцевої школи. Майже місяць аж до звільнення села там у задусі й тісноті утримували 368 людей. 27 лютого у цій справі відбулись дебати.

29 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Адвокація
38 тисяч зниклих українців: як знайти та ідентифікувати людей

Понад пів сотні дипломатів взяли участь у спеціальному заході ОБСЄ, де Медійна ініціатива за права людини вперше з початку війни Росії проти України порушила проблему зниклих безвісти українців. Крім МІПЛ і делегацій країн-учасниць ОБСЄ, в дискусії взяли участь рідні зниклих безвісти, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти.

16 Травня 2024

Більше публікацій