Send Lette
Без категорії

Глобальний Крим. Зрозуміти Україну через Південь: у Києві стартувала міжнародна конференція

У Києві стартувала Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”. Медійна ініціатива за права людини – один із ключових організаторів заходу.

Представники МІПЛ на відкриті Міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”.

У конференції беруть участь громадські діячі, вчені, лауреати Нобелівських премій, експерти з країн Глобального Півдня Колумбії, Катару, Чилі, Індонезії, Південно-Африканської Республіки, Нікарагуа, Індії, Казахстану, Ірану, Італії, Мексики, Венесуели, Іспанії, Уругваю, Кенії, Афганістану, Філіппін, Лівії, Сирії, Туреччини, а також України, Норвегії, Італії, Швейцарії, Вірменії та інших. 

“Якщо світ спільними зусиллями не зупинить Російську Федерацію, виникатимуть нові війни та терористичні атаки. Адже Росія дає зрозуміти всім агресорам і терористам, що міжнародне право слабке і можна діяти силою”, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на церемонії відкриття конференції.

Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України.

Попереду дискусії щодо постколоніалізму та демократії, наслідків повномасштабного вторгнення Росії на територію України в глобальному контексті, забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки тощо.

Панельна дискусія “Мирний план для України. Глобальний контекст повномасштабної агресії Росії проти України”.

У рамках конференції іноземна делегація відвідала міста і села Київщини, які перебували під окупацією Росії. Лідери громадянського суспільства, правозахисники, журналісти з країн Африки, Азії, Центральної і Латинської Америки зустрілися з мешканцями Мотижина, Бучі та Ірпеня, а також побували на підірваному мосту в Романівці.

Нагадаємо, що село Мотижин упродовж місяця перебувало під окупацією Росії, що стало для його жителів страшним випробуванням. Іноземна делегація відвідала місцевий ліцей, де зустрілася зі старшокласниками. Діти поділилися важкими спогадами про окупацію, в тому числі про жорстоке вбивство росіянами голови села Мотижин Ольги Сухенко та її родини. Щонайменше росіяни вбили в Мотижині 30 цивільних.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI), запитала у дітей, чи бачать вони своє майбутнє в Україні. На що всі школярі відповіли, що іншого варіанту навіть не розглядають. Вони відчувають свою потребу залишатися тут і будувати свою рідну країну.

Учні Мотижинського ліцею.

Посол Ліла Ролдан Васкес, Генеральний секретар Аргентинської ради міжнародних відносин (CARI). 

Учасники конференції також на власні очі побачили міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом. Під час активних бойових дій на Київщині він став дорогою життя для багатьох мешканців через нього було евакуйовано 40 тисяч осіб.

Міст у Романівці, який з’єднує Бучу та Ірпінь із Києвом.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповідає про евакуацію мирного населення через міст в Романівці.

Олександр Маркушин, мер Ірпеня, розповів гостям про руйнування, яких завдала місту російська окупація. Росіяни знищили тут 3 тисячі будинків. Зараз Ірпінь відновлюється. За словами міського голови, 90% будинків, шкіл і дитячих садків відбудовано.

Міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” триватиме в Києві 14-16 жовтня. Дивіться пряму трансляцію всіх подій конференції: Facebook або YouTube.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Тендер на надання послуг з організації розміщення та харчування учасників навчання

ГО “Медійна ініціатива за права людини” — українська громадська організація, яка поєднує журналістику та правозахист, щоб виявляти […]

20 Квітня 2024

СБУ, воєнні злочини та державна зрада: 33 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

8 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій