Інші воєнні злочини

«Мені пощастило вижити». Історія Олександра Тіхонова, який мало не загинув на трасі між Кремінною і Лиманом

Після того як МІПЛ опублікувала розслідування «Дорога смерті: розстріл цивільних на трасі Кремінна – Лиман», до нас звернулося кілька людей, які самі або їхні рідні опинилися у схожій ситуації. Один із них – Олександр Тіхонов.

Зранку 18 квітня, тобто того ж дня, коли під час спроби виїхати з Кремінної росіяни розстріляли автомобіль Олександра Дробота, Тіхонов їхав у Кремінну. Це була його друга спроба потрапити в місто, де до повномасштабного вторгнення Росії чоловік займався бізнесом.

«У мене була домовленість про релокацію, – розповідає Тіхонов. – Перший раз я спробував заїхати в Кремінну 17 квітня, але з Торського (останнє село перед Кремінною, якщо їхати з Лиману. – МІПЛ) мене не випустили. На блокопосту стояли перелякані хлопці з тероборони, їх постійно обстрілювали. Я сказав, що мені в Кремінну треба, але вони заборонили проїзд».

Олександр спробував проїхати іншою дорогою, через Ямпіль, утім на черговому блокппосту його теж не пропустили. Зрештою він повернувся в Лиман переночувати, звідки вранці 18 квітня знову рушив на Кремінну.

Фото Олександра Тіхонова

«Я мав виїхати о шостій ранку, але власниця квартири в Лимані, де я залишився на ніч, запізнилася, тому вирушив на 20 хвилин пізніше, тобто о 6:20, – згадує Олександр Тіхонов. – Пам’ятаю, що того дня була дуже гарна погода. На виїзді з Лиману мене без перешкод пропустили, а на вʼїзді до Зарічного (село перед Торським у бік Кремінної. – МІПЛ) просто спитали, хто я й куди. Я сказав, що їду в Кремінну. Вони пропустили».

Одразу після Зарічного розташоване село Торське, де напередодні чоловіка не пропустили українські військовослужбовці. Втім, цього разу на блокпосту нікого не було. «Він увесь розстріляний був, наш прапор ще висів, але роздертий. Я сповільнив рух, оскільки там завжди зупиняли, та цього разу було порожньо», – розповідає Олександр.

За словами чоловіка, земля довкола блокпосту нагадувала місячний ландшафт – усе було у вирвах від обстрілів. Попереду, в районі адміністративної межі Луганської і Донецької областей, він побачив густий чорний дим. Коли до межі областей лишалося 700-800 метрів, зрозумів, що горить українська БМП, прикопана в капонірі ліворуч дороги.

«Я почав сповільнювати хід, аби зрозуміти, що й до чого. І тут на мене з Луганської області їде автівка – щось схоже на «Форд», бусик білого кольору. Він мчав на повній швидкості, – згадує Тіхонов. – Раптом чи то ліворуч чи то праворуч перед ним з’явився стовп вогню – не знаю, з чого це був постріл. Я різко вдарив по гальмах, розвернувся, втопив газ у підлогу автомобіля і стрімголов звідти поїхав».

Олександр каже, що обстріл стався о 6:30-6:40 ранку. Нагадаємо, що автомобіль Олександра Дробота того ж дня і на тій же трасі розстріляли близько 9:10. Про долю автомобіля, який рухався назустріч із Луганської області, чоловік нічого не знає. Нових спроб потрапити в Кремінну, яку російські війська окупували 18 квітня, Олександр Тіхонов не робив. Його підприємство, яке займалося виробництвом комплектуючих для Укрзалізниці, розграбовано.

Фото Олександра Тіхонова

Фото Олександра Тіхонова

Відео з підприємства Олександра Тіхонова

_________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини у рамках проєкту «Hela Sverige Skramlar for Ukraina»

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Берислав під тотальним вогнем: як місто на березі Дніпра пережило окупацію, а тепер потерпає від обстрілів

Берислав розташований на правому березі Дніпра. По той бік — окупаційні війська. До них близько 5 км. […]

30 Січня 2023

Інші воєнні злочини
Місто злочину — Буча. Російські військові намагалися вбити молодого бучанина, поранили його і вивезли в СІЗО Курська

Буча в Київській області — одне з міст, де російські окупанти здійснили тисячі воєнних злочинів. Восени 2022-го […]

25 Січня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Адвокація
“З точки зору управління війною боєць має більшу цінність, ніж цивільний, бо після повернення може продовжувати захищати країну”

Чому під час обмінів пріоритет надають військовим. Коментує Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ, керуючий партнер АО “Амбрела” та […]

1 Лютого 2023

Більше публікацій