Адвокація

МІПЛ і колишні полонені Анна Олсен та Людмила Гусейнова в США взяли участь у дискусії правників, що працюють із міжнародними злочинами

Адвокаційна поїздка МІПЛ до Сполучених Штатів триває. 22 лютого ми взяли участь у заході, який у Нью-Йорку організували Центр міжнародного правосуддя Сайруса Р. Венса та Асоціація адвокатів штату Нью-Йорк.

Під час заходу експерти обговорили злочин агресії, останні події в Міжнародному кримінальному суді, методи документування та збору доказів злочинів росіян, а також проблеми з використанням таких доказів. 

Серед учасників панельної дискусії були:

  • Патрік Кінан, професор права, Юридичний коледж Університету Іллінойсу
  • Джек Маєрхофер, заступник виконавчого директора Інституту запобігання геноциду та масовим злочинам Аушвіц
  • Лейла Надя Садат, професорка міжнародного кримінального права Університету Вашингтона
  • Дженніфер Трахан, професорка Центру глобальних питань Нью-Йоркського університету

До заходу також приєдналася президентка Асоціації правників України Анна Огренчук.

Колишні полонені Анна Олсен, бойова медикиня, і Людмила Гусейнова, волонтерка, виступили в якості спеціальних гостей. Анна провела в полоні пів року, Людмила — три роки. Вони розповіли експертам-правникам про те, через що довелося пройти в полоні: побиття, тортури, відсутність гідних умов утримання.

Виступ Анни Олсен і Людмили Гусейнової як безпосередніх постраждалих від злочинів Російської Федерації доповнив дискусію експертів, які працюють із міжнародними злочинами.

Ми дякуємо за підтримку організаторам заходу і Асоціації правників України. Продовжуємо залучати міжнародну спільноту до вирішення проблеми незаконного утримання Росією цивільних українських заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Адвокація
“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі "Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків". Конгрес відбувається у Вільнюсі. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн.

15 Вересня 2023

Адвокація
Росія ігнорує закиди ООН щодо катувань українських цивільних та військовополонених

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс заявляє, що Російська Федерація ігнорує документ, у якому зафіксовано факти катувань українців російськими військовими. Про це Едвардс повідомила на своїй сторінці в Twitter.

17 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій