Send Lette
Адвокація

МІПЛ і колишні полонені Анна Олсен та Людмила Гусейнова в США взяли участь у дискусії правників, що працюють із міжнародними злочинами

Адвокаційна поїздка МІПЛ до Сполучених Штатів триває. 22 лютого ми взяли участь у заході, який у Нью-Йорку організували Центр міжнародного правосуддя Сайруса Р. Венса та Асоціація адвокатів штату Нью-Йорк.

Під час заходу експерти обговорили злочин агресії, останні події в Міжнародному кримінальному суді, методи документування та збору доказів злочинів росіян, а також проблеми з використанням таких доказів. 

Серед учасників панельної дискусії були:

  • Патрік Кінан, професор права, Юридичний коледж Університету Іллінойсу
  • Джек Маєрхофер, заступник виконавчого директора Інституту запобігання геноциду та масовим злочинам Аушвіц
  • Лейла Надя Садат, професорка міжнародного кримінального права Університету Вашингтона
  • Дженніфер Трахан, професорка Центру глобальних питань Нью-Йоркського університету

До заходу також приєдналася президентка Асоціації правників України Анна Огренчук.

Колишні полонені Анна Олсен, бойова медикиня, і Людмила Гусейнова, волонтерка, виступили в якості спеціальних гостей. Анна провела в полоні пів року, Людмила — три роки. Вони розповіли експертам-правникам про те, через що довелося пройти в полоні: побиття, тортури, відсутність гідних умов утримання.

Виступ Анни Олсен і Людмили Гусейнової як безпосередніх постраждалих від злочинів Російської Федерації доповнив дискусію експертів, які працюють із міжнародними злочинами.

Ми дякуємо за підтримку організаторам заходу і Асоціації правників України. Продовжуємо залучати міжнародну спільноту до вирішення проблеми незаконного утримання Росією цивільних українських заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Ми маємо називати скоєне росіянами в Україні своїми іменами”, — євродепутат Петрас Ауштревічус на заході МІПЛ у Брюсселі

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Медійна ініціатива за права людина провела вже другий спеціальний захід у Європарламенті, присвячений питанню звільнення цивільних заручників.

21 Лютого 2024

Адвокація
Спільна позиція коаліції “Україна. П’ята ранку” до десятих роковин початку збройної агресії РФ проти України

Десять років Україна перебуває у вирі потрясінь, які почалися з подій Революції Гідності та продовжилися агресією РФ — окупацією Криму, частин Донецької та Луганської областей і повномасштабним вторгненням в Україну. 

20 Лютого 2024

Адвокація
У Гаазі прозвучали історії українців, які пережили окупацію, викрадення і тортури 

За ініціативи посольств Великої Британії та України в Нідерландах та за підтримки Медійної ініціативи за права людини в Гаазі відбувся захід Ukraine Witness Testimony Event, під час якого свідки воєнних злочинів Росії в Україні розповіли свої історії викрадення та незаконного утримання. 

14 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій