Send Lette
Адвокація

МІПЛ і колишні полонені Анна Олсен та Людмила Гусейнова в США взяли участь у дискусії правників, що працюють із міжнародними злочинами

Адвокаційна поїздка МІПЛ до Сполучених Штатів триває. 22 лютого ми взяли участь у заході, який у Нью-Йорку організували Центр міжнародного правосуддя Сайруса Р. Венса та Асоціація адвокатів штату Нью-Йорк.

Під час заходу експерти обговорили злочин агресії, останні події в Міжнародному кримінальному суді, методи документування та збору доказів злочинів росіян, а також проблеми з використанням таких доказів. 

Серед учасників панельної дискусії були:

  • Патрік Кінан, професор права, Юридичний коледж Університету Іллінойсу
  • Джек Маєрхофер, заступник виконавчого директора Інституту запобігання геноциду та масовим злочинам Аушвіц
  • Лейла Надя Садат, професорка міжнародного кримінального права Університету Вашингтона
  • Дженніфер Трахан, професорка Центру глобальних питань Нью-Йоркського університету

До заходу також приєдналася президентка Асоціації правників України Анна Огренчук.

Колишні полонені Анна Олсен, бойова медикиня, і Людмила Гусейнова, волонтерка, виступили в якості спеціальних гостей. Анна провела в полоні пів року, Людмила — три роки. Вони розповіли експертам-правникам про те, через що довелося пройти в полоні: побиття, тортури, відсутність гідних умов утримання.

Виступ Анни Олсен і Людмили Гусейнової як безпосередніх постраждалих від злочинів Російської Федерації доповнив дискусію експертів, які працюють із міжнародними злочинами.

Ми дякуємо за підтримку організаторам заходу і Асоціації правників України. Продовжуємо залучати міжнародну спільноту до вирішення проблеми незаконного утримання Росією цивільних українських заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Папі Римському передали списки військовополонених 14 ОМБр. Рідні просять допомогти з обміном

За участі Медійної ініціативи за права людини 12 серпня відбулася зустріч архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса, Апостольського нунція в Україні, зі спільнотою родин військовополонених 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

13 Серпня 2024

Адвокація
Проєкт “Хочу к своим” становить загрозу безпеці українців — правозахисники

Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права в питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян, які незаконно утримуються на території Росії та тимчасово окупованих територіях України, і припинити широкі інформаційні кампанії, спрямовані на пошук “зрадників” серед своїх громадян.

1 Серпня 2024

Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій