Send Lette
Адвокація

МІПЛ і колишні полонені Анна Олсен та Людмила Гусейнова в США взяли участь у дискусії правників, що працюють із міжнародними злочинами

Адвокаційна поїздка МІПЛ до Сполучених Штатів триває. 22 лютого ми взяли участь у заході, який у Нью-Йорку організували Центр міжнародного правосуддя Сайруса Р. Венса та Асоціація адвокатів штату Нью-Йорк.

Під час заходу експерти обговорили злочин агресії, останні події в Міжнародному кримінальному суді, методи документування та збору доказів злочинів росіян, а також проблеми з використанням таких доказів. 

Серед учасників панельної дискусії були:

  • Патрік Кінан, професор права, Юридичний коледж Університету Іллінойсу
  • Джек Маєрхофер, заступник виконавчого директора Інституту запобігання геноциду та масовим злочинам Аушвіц
  • Лейла Надя Садат, професорка міжнародного кримінального права Університету Вашингтона
  • Дженніфер Трахан, професорка Центру глобальних питань Нью-Йоркського університету

До заходу також приєдналася президентка Асоціації правників України Анна Огренчук.

Колишні полонені Анна Олсен, бойова медикиня, і Людмила Гусейнова, волонтерка, виступили в якості спеціальних гостей. Анна провела в полоні пів року, Людмила — три роки. Вони розповіли експертам-правникам про те, через що довелося пройти в полоні: побиття, тортури, відсутність гідних умов утримання.

Виступ Анни Олсен і Людмили Гусейнової як безпосередніх постраждалих від злочинів Російської Федерації доповнив дискусію експертів, які працюють із міжнародними злочинами.

Ми дякуємо за підтримку організаторам заходу і Асоціації правників України. Продовжуємо залучати міжнародну спільноту до вирішення проблеми незаконного утримання Росією цивільних українських заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада пропонує нові правила визнання зниклих безвісти військових померлими

У ВР зареєстрували законопроєкт № 12451, яким хочуть змінити правила визнання зниклих безвісти військових померлими. Документ уточнює строки, з якого часу родина має право звернутися до суду, не чекаючи на завершення війни.

9 Червня 2025

Адвокація
Трибунал для Путіна: лідери незахідного світу не квапляться судити Росію за війну проти України

Попри підтримку Заходу, більшість лідерів країн Африки, Азії та Латинської Америки тримаються осторонь ідеї Спеціального трибуналу щодо Росії за агресію проти України. МІПЛ обговорила цю проблему під час відкритої дискусії “Поза межами Заходу: Глобальні перспективи щодо Спеціального трибуналу за злочин агресії”.

30 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни вивезли з Криму викраденого в Херсоні іспанського волонтера: 77-річний Маріо зник

Російська військова прокуратура стверджує, що іспанський волонтер Маріано Гарсія Калатаюд залишив Крим у напрямку Херсонської області. До того його понад рік утримували у слідчому ізоляторі Сімферополя після того, як викрали у Херсоні. Зараз місце перебування 77-річного чоловіка, який у неволі пережив інфаркт, залишається невідомим, рідні продовжують пошуки.

13 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Війна і правосуддя
Сталкерив жінок і погрожував російськими ракетами: у Миколаєві поштаря засудили за держзраду

Поштара із Миколаєва Дмитра Т. визнали винним у державній зраді та призначили йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура також обвинувачувала його в пособництві у воєнному злочині, однак суд визнав ці дії недоведеними.

11 Червня 2025

Більше публікацій