Насильницькі зникнення

МІПЛ та ОМСТ звернулися до Робочої групи ООН через викрадення Василя Волохіна та Микити Бузінова

Медійна ініціатива за права людини та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ) повідомили Робочій групі ООН щодо насильницьких або недобровільних зникнень про викрадення мешканця Димера на Київщині Василя Волохіна. Він зник на початку березня. Про це журналісти МІПЛ дізналися під час розслідування щодо зникнення близько 200 утримуваних з Київщини. Таке саме звернення організації підготували щодо викрадення російськими військовим Микити Бузінова з Чернігівщини. 

33-річний мешканець селища Димер на Київщині Василь Волохін зник 5 березня. У той час селище вже окупували російські військові. Василь хотів допомогти мешканцям сховатися від обстрілу. Про це він розповів дружині 5 березня перед тим, як вийшов з дому. У цей день дружина бачила його востаннє.

За 4-7 днів після зникнення Василя Волохіна, його знайомий знайшов зламаний телефон та велосипед на дорозі, яка веде у село Глібівка Вишгородського району Київської області. Щоб дізнатися про долю зниклого, знайомий Василя пішов до селищної ради, яку тоді зайняли російські військові. Волохіна там не було. Згодом знайомий зниклого дізнався від інших військових рф, що Волохіна вивезли у Гостомель Київської області.

Через місяць дружині зниклого зателефонувала дружина звільненого з полону українського військового. Вона повідомила, що її чоловіка утримували разом з Василем у «тюрмі Брянська». У якій саме установі були чоловіки, жінка не уточнила.

Сестра Волохіна Анна написала заяви про зникнення Василя до поліції та Офісу Генпрокурорки. Представники прокуратури повідомили, що Василя внесли до списку на обмін. Анна також звернулася до Уповноваженої з прав людини в Україні Людмили Денісової та Уповноваженої з прав людини в росії Тетяни Москалькової. Представники Москалькової телефонували сестрі Волохіна, але через поганий зв’язок поговорити не вдалося.

Всю відому про зниклого чоловіка інформацію ОМСТ та МІПЛ написали у зверненні до Робочої групи ООН щодо насильницьких або недобровільних зникнень. У відповідь на неї росія має вказати, де утримують Василя Волохіна, допустити до нього адвоката та надати медичну допомогу, пояснила Марія Квіцінська, регіональна консультантка Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур.

Ідентичне звернення МІПЛ та ОМСТ подали щодо викрадення Микити Бузінова. Раніше МІПЛ повідомляла, що у березні до будинку у селі Михайло-Коцюбинське поблизу Чернігова, де мешкала родина Бузінових, прийшли з обшуком російські військові. Після допиту брата Микити Володимира та їх матір звільнили, а Микиту вивезли у невідомому напрямку.

Після таких звернень, говорить Марія Квіцінська, росія мала би звільняти викрадених, але наразі вона навіть не відповідає на такі листи. Попри те, що робоча група ООН не ухвалює правових рішень, продовжує Марія Квіцінська, вона видає публічні звіти з інформацією про зниклих, що можна розцінити як документування на рівні ООН.

Раніше МІПЛ публікувала пояснення юристів, що незаконне позбавлення волі та незаконна депортація цивільних є воєнним злочином згідно з восьмою статтею Римського статуту. Цивільне населення також захищене статтею 49 четвертої Женевської конвенції.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
“Чорнобаївський навідник”: як Максим Біличук пережив викрадення, сім місяців полону, тортури, та все ж опинився на підконтрольній Україні території

Максим Біличук — тридцятирічний мешканець Чорнобаївки, стратегічно важливого села поблизу Херсона, де розташований аеродром. Ані військового, ані волонтерського досвіду до повномасштабного вторгнення не мав. Перші півтора місяця великої війни провів у підвалі з племінником, дружиною та сусідами.

30 Листопада 2023

Насильницькі зникнення
Тетяна Катриченко: “Ми не можемо перекладати на потерпілих обовʼязок самим доводити, що Росія позбавила їх свободи. Це так само і наша робота”

Відбулась міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України під головуванням Ірини Верещук, пані віцепрем’єр-міністра України.

18 Листопада 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій