Send Lette
Адвокація

МІПЛ у Штаб-квартирі ООН: Росія не готова припинити практику катувань, а механізму звільнення з полону цивільних досі не існує

Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ, виступила на заході “Gross Human Rights Violations Due to the Aggression Against Ukraine” в Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. На найвищому міжнародному рівні вона заявила про систематичні порушення прав людини, які Росія цілеспрямовано чинить на українській території, викрадаючи мирних жителів, утримуючи їх у своїх в’язницях і катуючи.

“Загалом ми нарахували 921 цивільного, кого зараз утримують на окупованих територіях України і на території Російської Федерації. Але ця цифра може бути щонайменше у 5–7 разів вищою. Їх ховають від зовнішнього світу, не надають інформації про їхній стан ані родинам, ані державі”, — підкреслила Катриченко.

Вона також наголосила на тому, що після 24 лютого 2022 року значно зросла кількість жінок у російському полоні — і цивільних, і тих, хто служить у війську. Їх катують, для них не створені спеціальні умови, які б враховували особливості жіночої статі.

Звертаючись до міжнародної спільноти, Тетяна Катриченко підкреслила, що дія Женевських конвенцій розповсюджуються тільки на обмін військовополоненими. Тому Україна потребує створення спеціального механізму, який би допоміг їй повернути цивільних громадян з російського полону. Таким механізмом може стати спеціальний перемовний майданчик — платформа із залученням перемовників високого рівня.

Людмила Гусейнова

З вимогою про створення такого механізму до ООН звернулася і Людмила Гусейнова, колишня цивільна заручниця, яка в рамках адвокаційної місії МІПЛ наразі перебуває в Нью-Йорку: “Просто зараз, поки ми з вами тут, у Донецькому СІЗО перебувають щонайменше 20 жінок, яких утримують там понад три роки. Будь ласка, зробіть все можливе, щоб наших жінок — мам, сестер — звільнили. Щоб вони були поруч зі своїми дітьми”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Україні судитимуть жінку, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ у судах

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

9 Травня 2025

Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Більше публікацій