Send Lette
Без категорії

МІПЛ запускає кампанію зі звільнення українських цивільних заручників з російського полону

Медійна ініціатива за права людини розпочинає кампанію Release Hostages: A Demand for Freedom Campaign. Її мета — привернути увагу світу до цивільних громадян України, яких Російська Федерація утримує в заручниках. 

Ми запустили онлайн-платформу, на якій розповідаємо історії заручників і вимагаємо від РФ повернути кожного українця додому. Ви також можете в цьому допомогти.  

За даними МІПЛ, на кінець серпня 2023 року в заручниках РФ перебувало 1122 цивільних. Насправді ж, їх може бути в кілька разів більше, оскільки затримання не припиняються навіть зараз, коли ви читаєте ці рядки. Це відбувається довільно, без пояснення причин — ані самі затримані, ані їхні рідні часто не знають, чому опиняються в слідчих ізоляторах і тюрмах. Наша організація встановила понад 80 діючих місць утримання, як на окупованій території, так і на території РФ. Там людей катують і тримають у жахливих умовах. Відомо про випадки смертей у полоні.

Тому ми просимо вас: у якій країні ви б не були, надішліть листа до найближчого посольства РФ із негайною вимогою розшукати цивільних українців та звільнити їх — усіх одразу чи конкретну особу, про яку ми розповідаємо. На сайті платформи ви можете знайти приклад листа. Його треба роздрукувати, підписати і надіслати в посольство РФ у вашій країні.

Ваш голос може стати вирішальним у процесі повернення цивільних людей додому. Завдяки вашим діям та свідомій громадянській позиції ми зможемо посилити тиск на Російську Федерацію і допомогти тим, хто найбільше потребує нашої підтримки. Надішліть листа сьогодні і допоможіть повернути бранців додому!

Кампанія Release Hostages: A Demand for Freedom проходить у партнерстві з Prague Civil Society Centre та Norwegian Helsinki Committee.

#ReleaseHostages #DemandforFreedom #ЗвільнітьЗаручників #ВимагайтеСвободи

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
СБУ, воєнні злочини та державна зрада: 33 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

8 Квітня 2024

Спільне звернення Коаліції “Україна. 5 ранку” щодо масових обстрілів об’єктів критичної інфраструктури України 22 березня 2024 року

Вночі 22 березня 2024 року Росія завдала масованих ракетних ударів по об’єктах критичної цивільної (в першу чергу — енергетичної) інфраструктури України, яка призвела до руйнування цивільних об’єктів.

22 Березня 2024

Розгляд справи Ягідного завершено. Суддя у нарадчій кімнаті

За даними слідства 15 військових РФ під час окупації село Ягідне на Чернігівщині, примусово зігнали цивільних та утримували їх в підвалі місцевої школи. Майже місяць аж до звільнення села там у задусі й тісноті утримували 368 людей. 27 лютого у цій справі відбулись дебати.

29 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Адвокація
38 тисяч зниклих українців: як знайти та ідентифікувати людей

Понад пів сотні дипломатів взяли участь у спеціальному заході ОБСЄ, де Медійна ініціатива за права людини вперше з початку війни Росії проти України порушила проблему зниклих безвісти українців. Крім МІПЛ і делегацій країн-учасниць ОБСЄ, в дискусії взяли участь рідні зниклих безвісти, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти.

16 Травня 2024

Більше публікацій