Інші воєнні злочини

“Ми клали на голову подушки, аби не чути, як б’ють хлопців”, — мешканка Бердянська про полон

Тортури, погрози та понад два місяці незаконного утримання. Проукраїнську активістку Оксану Заярину росіяни забрали з рідного дому в Бердянську влітку минулого року. Оксана стала жертвою і свідком звірств, які чинять росіяни: як над військовими, так і над цивільними заручниками. Своєю історією вона поділилася з МІПЛ.

Росіяни прийшли до Оксаниного дому після півночі, змусили її з чоловіком вийти надвір, а самі почали обшук у домі. “Телефон вони мій знайшли, а у мене там історія не видалена Бердянського порту. Я прочитала, що туди зайшло судно. Вони знайшли у чоловіка сокиру і сказали, що якщо зранку буде “прильот”, то вони мені його в голову встромлять, бо це я предаю дані ЗСУ”, — пригадує Оксана. Російські солдати розповіли, що на жінку написали донос. Тож її разом із чоловіком забрали в комендатуру окупантів — один із колишніх поліцейських відділків Бердянська.

Наступного ранку Оксану викликали на допит, який тривав близько двох годин. “Принесли такий чорний апарат з якимись колесиками, дротами. І питають: “Знаєш, що це таке?” Я кажу, що здогадуюсь. Вони прикріпили їх до ніг і почали вмикати. Я кричала, як навіжена, було дуже страшно”, — розповідає Оксана. 

Після тижня у комендатурі подружжя вивезли до Бердянської колонії. Упродовж усього утримання в неволі жінка чула та бачила знущання над заручниками: як військовими, так і цивільними. “Хлопців дуже боляче били: і струмом, і шокером, і дубинками. І по коридору вели — били. Дуже чутно було. Ми тоді не спали, у кого були подушки, на голову клали, щоб хоч не чути”, — пригадує колишня заручниця. Перед тим як звільнити Оксану, окупанти змусили її написати розписку, що жодних матеріальних чи моральних претензій вона до росіян не має.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі.

29 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій