Send Lette
Інші воєнні злочини

“Ми клали на голову подушки, аби не чути, як б’ють хлопців”, — мешканка Бердянська про полон

Тортури, погрози та понад два місяці незаконного утримання. Проукраїнську активістку Оксану Заярину росіяни забрали з рідного дому в Бердянську влітку минулого року. Оксана стала жертвою і свідком звірств, які чинять росіяни: як над військовими, так і над цивільними заручниками. Своєю історією вона поділилася з МІПЛ.

Росіяни прийшли до Оксаниного дому після півночі, змусили її з чоловіком вийти надвір, а самі почали обшук у домі. “Телефон вони мій знайшли, а у мене там історія не видалена Бердянського порту. Я прочитала, що туди зайшло судно. Вони знайшли у чоловіка сокиру і сказали, що якщо зранку буде “прильот”, то вони мені його в голову встромлять, бо це я предаю дані ЗСУ”, — пригадує Оксана. Російські солдати розповіли, що на жінку написали донос. Тож її разом із чоловіком забрали в комендатуру окупантів — один із колишніх поліцейських відділків Бердянська.

Наступного ранку Оксану викликали на допит, який тривав близько двох годин. “Принесли такий чорний апарат з якимись колесиками, дротами. І питають: “Знаєш, що це таке?” Я кажу, що здогадуюсь. Вони прикріпили їх до ніг і почали вмикати. Я кричала, як навіжена, було дуже страшно”, — розповідає Оксана. 

Після тижня у комендатурі подружжя вивезли до Бердянської колонії. Упродовж усього утримання в неволі жінка чула та бачила знущання над заручниками: як військовими, так і цивільними. “Хлопців дуже боляче били: і струмом, і шокером, і дубинками. І по коридору вели — били. Дуже чутно було. Ми тоді не спали, у кого були подушки, на голову клали, щоб хоч не чути”, — пригадує колишня заручниця. Перед тим як звільнити Оксану, окупанти змусили її написати розписку, що жодних матеріальних чи моральних претензій вона до росіян не має.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Мер Полтави, херсонські колонії і вітчим із “ДНР”: 34 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Липня 2024

Війна і правосуддя
“Я не асоціююся з підзахисним — я потрібна для балансу правосуддя і справедливості”, — адвокатка російських військових

Юлія Шуляк — українська адвокатка, яка представляє в суді російських військових, яких обвинувачують у воєнних злочинах. В інтерв’ю МІПЛ адвокатка розповідає про досвід роботи з воєнними злочинами, виклики заочного процесу, вплив міжнародного освітнього проєкту на її бачення власної роботи та суспільний осуд.

19 Липня 2024

Війна і правосуддя
Роздроблені справи як системна проблема. МІПЛ проаналізувала останні судові вироки росіянам за воєнні злочини

Порівняно з попередніми вироками, у червневих судді скорочували контекстуальну частину, яка підтверджує, що злочин скоїли в умовах війни. Читати та розуміти такі вироки значно простіше. Водночас помітна системна проблема — кожен вирок здебільшого присвячений одному обвинуваченому, хоча злочин вчинили кілька людей. Детальніше — в аналітиці МІПЛ. 

18 Липня 2024

Більше публікацій