Send Lette
Війна і правосуддя

“Обвинувачений перебуває в РФ”. Київський суд починає слухати по суті справу щодо розстрілу цивільних у Бучі

Києво-Святошинський районний суд пройшов формальну процедуру оголошення про виклик обвинуваченого та ухвалив розпочати процес по суті у справі Миколи Соковікова, лейтенанта танкової бригади ЗС РФ. Журналісти МІПЛ побували на підготовчому засіданні 26 квітня.

Соковікова обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб у поєднанні з умисним вбивством. Це сталося в березні 2022 року, коли російські війська окупували частину Київської області. Тоді група військових РФ зайшла на підприємство в селі Мрія Бучанського району. 

Як встановило слідство, машини, на яких приїхали росіяни, мали позначки: літери “V”, а також напис “Танковый спецназ RUS”.  

На підприємстві, як йдеться у підозрі, було двоє чоловіків — охоронець та власник. Спочатку росіяни нібито дозволили їм залишити територію, але згодом відкрили по них вогонь і вбили.     

Встановити особу Соковікова допомогли камери відеоспостереження, які зафіксували момент розкрадання підприємства. 

Під час судового засідання прокурор Роман Пшик наголосив, що обвинувачений Соковіков нині перебуває на території Росії. Тому прокурор попросив суд призначити спеціальний, тобто заочний судовий розгляд справи. Крім того, наголосив Пшик, у вересні минулого року Соковікова оголосили в міжнародний розшук.

Також прокурор зазначив, що обвинуваченого тричі повідомили про судовий процес щодо нього за процедурою, яка прописана в законі — через публікації повісток у газеті “Урядовий кур’єр” та на сайті Офісу генерального прокурора. 

Адвокат Соковікова Юрій Мишко не заперечував, тож колегія суддів призначила розгляд справи по суті. 

Нагадаємо, в Ірпені триває процес над дев’ятьма обвинуваченими у воєнних злочинах в Бучі, зокрема у викраденні та катуванні місцевого мешканця. Там процес наближається до судових дебатів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Коли мій чоловік був у полоні, мова йшла про десятки полонених. Зараз їх тисячі”, – Вікторія Пантюшенко, адвокаційна менеджерка МІПЛ

Вікторія Пантюшенко набула нову для себе професію адвокаційниці, коли говорила зі світом від імені свого чоловіка Богдана, військовослужбовця 1-ї танкової бригади, який майже п’ять років провів у російському полоні. Сьогодні власний досвід боротьби допомагає Вікторії скеровувати адвокаційну роботу інших родин, які борються за повернення своїх рідних із російської неволі.

26 Грудня 2024

Cards
Сергій Котов

Дата викрадення: 7 квітня 2022 року Місце викрадення: м. Олешки, Херсонська область Сергій Котов — автоінструктор із […]

26 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Більше публікацій