Send Lette
Війна і правосуддя

Прокуратура зареєструвала 92 кримінальні справи щодо порушення Росією права на справедливий суд 

В органах прокуратури зареєстровано 92 кримінальні справи, пов’язані з грубими порушеннями права на справедливий суд щодо українських військовополонених та цивільних затриманих на тимчасово окупованих територіях України і в Росії. 

Про це в Гаазі під час організованого Медійною ініціативою за права людини круглого столу “Позбавлення права на справедливий суд у міжнародному кримінальному праві” заявив Генеральний прокурор Андрій Костін.

“Однак ця кількість кримінальних проваджень не відображає повної картини всіх потенційних випадків, які мають місце на ТОТ і в РФ”, — констатував Генпрокурор, зазначивши, що такі дії Росії порушують Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими та Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни, а в Україні — статтю 438 Кримінального кодексу. 

Він також додав, що попри те, що Генпрокуратура не має доступу до матеріалів кримінальних проваджень в Російській Федерації та на окупованих територіях, можна зробити висновок, що російські суди виносять вироки українським військовополоненим за сам факт перебування в підрозділах українських Збройних сил, а це заборонено статтею 87 третьої Женевської конвенції.

Андрій Костін, Генеральний прокурор України, брав участь у заході МІПЛ в Гаазі онлайн. Фото: Генпрокуратура

Що стосується цивільних, то, зі слів Костіна, вони масово піддаються кримінальному переслідуванню за злочини, запроваджені в російське кримінальне законодавство вже після початку збройної агресії проти України. Це відбувається в порушення принципу Nullum crimen sine lege. Окрім того, на окупованих територіях притягати до відповідальності громадян України за державну зраду Російської Федерації в принципі неможливо

Нагадаємо також, що зі слів Генпрокурора, наразі його офіс порушив три кримінальні справи проти суддів, які від імені Росії працюють на окупованих територіях Украхни. Загалом же ОГПУ зафіксовано 130 тисяч воєнних злочинів, вчинених Росією. 

Про всі аспекти позбавлення права на справедливий суд з точки зору міжнародного кримінального права можна прочитати у нашому матеріалі.

Ігор Вишневський, журналіст МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Суд намагався заборонити журналістці МІПЛ записувати засідання на диктофон 

За останні два роки моніторингу справ щодо війни МІПЛ вперше намагалися заборонити записувати аудіо у Богунському суді в Житомирі, хоча КПК дозволяє це робити всім слухачам і слухачкам. Справа стосувалася обвинувачення жінки у державній зраді: вона нібито здала росіянам інформацію про місце нагородження військових у Добропіллі на Донеччині.  

17 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Розстріл цивільних, захоплення інтернату у Бородянці та пограбування. За що засудили росіян

У Реєстрі судових рішень оприлюднили ще три вироки російським військовим за злочини, вчинені під час окупації та бойових дій. Двох російський військових засудили до довічного ув’язнення за розстріл цивільних, які намагалися евакуюватися. Один військовий отримав 11 років тюрми за наказ захопити й утримувати як “живий щит” 500 людей у Бородянському психоневрологічному інтернаті. До 12 років ув’язнення засудили російського військового за пограбування будинку.

16 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни етапували у Владімірський централ херсонця Павла Запорожця, засудженого за “міжнародний тероризм”

У Росії почали виконувати вирок колишньому українському правоохоронцю Павлу Запорожцю. Чоловіка викрали в Україні, депортували, звинуватили в “міжнародному тероризмі” й уже понад два роки утримують у неволі. Аби заплутати сліди Запорожця, його весь час переміщують із одного місця утримання в інше. У жовтні чоловіка помістили у Владімірський централ, де утримують особливо небезпечних злочинців.

21 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій