Send Lette
Насильницькі зникнення

Робоча група ООН працюватиме над кейсом військового пенсіонера Романа Іщенка, якого росіяни викрали в Херсоні

Медійна ініціатива за права людини та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ) повідомили Робочій групі ООН про насильницьке викрадення військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка. 

Дружина Романа, пані Ніла, розповіла, що її чоловіка викрали 19 квітня 2022 року, коли чотири джипи з сімома озброєними людьми приїхали до будинку сім’ї Іщенків. Шестеро були у військовій формі та балаклавах, а один у цивільному.

Роман Іщенко

Вони влаштували обшук у будинку Романа, свідками якого стала його мама і сусід. Свідки ідентифікували людей, які проводили обшук, як російських військових. Мама Романа зазначила, що вони спілкувалися кодовими словами, зміст яких їй було важко зрозуміти.

Під час обшуку військові вилучили два телефони, а Романа забрали і вивезли в невідомому напрямку. 

Водночас такий самий обшук росіяни влаштували в будинку батьків Романа Іщенка. Там на той момент перебував батько викраденого чоловіка. 

У червні 2022 року 20 військових знову приїхали до будинку Романа Іщенка. Сусід, який це побачив, попросив їх не ламати замок, надавши їм ключі від будинку. Росіяни провели повторний обшук, але не повідомили його причину. Також вони не повідомили місце перебування Романа Іщенка. 

Де утримують викраденого чоловіка невідомо.   

У травні цього року МІПЛ та ОМСТ подали таке ж звернення до робочої групи ООН про викрадення мешканця Василя Волохіна з Димера, що на Київщині, а також Микити Бузінова з Чернігівщини.

Викрадені росіянами Микита Бузінов (ліворуч) та Василь Волохін (праворуч)

Про Волохіна відомо, що його викрали 5 березня, коли Димер був окупований російськими військовими. Згодом сестрі Василя зателефонувала дружина звільненого з полону в’язня, яка повідомила що її чоловіка разом із Василем Волохіним утримували в «тюрмі Брянська». 

З інших свідчень, які вдалося зібрати МІПЛ, відомо, що викрадених людей з Київщини відправляли в СІЗО № 2 міста Новозибків Брянської області. Однак російська сторона на момент звернення не підтвердила, чи перебуває Волохін у Новозибкові. 

Микиту Бузінова російські військові викрали, коли в березні цього року прийшли до будинку його родини з обшуком. Брата Микити — Володимира — та їхню матір військові відпустили після допиту, а от Микиту вивезли в невідомому напрямку.

Ще один кейс, який отримала робоча група ООН, стосується жителів Гостомеля Людмили Шевченко та Ігоря Стеблевського. Подружжя викрали після того, як Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом із дружиною туди поїхав її чоловік Ігор, але зі шпиталю вони не повернулися.

Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський вимушено потрапили до госпіталя росіян і звідти не повернулися. Ймовірно, російські військові вивезли їх у білорусь чи росію

Відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі нічого невідомо.

Нагадаємо, журналісти МІПЛ встановили місця утримання людей, викрадених у Гостомелі, Бучі та Ірпені. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Більше публікацій