Насильницькі зникнення

Забрали телефони та погрожували вбивством. На Чернігівщині військові рф викрали Микиту Бузінова

Родина Володимира Бузінова мешкала у селі Михайло-Коцюбинське поблизу Чернігова. 4 березня село окупували російські військові. Вони почали проводити обшук будинків, затримуючи людей. Прийшли й до родини Бузінових.

“Поки перевіряли документи та мобільні телефони, почався обстріл. Ми побігли у сховище, туди забігли й російські військові, можливо, 15 осіб. Вони забрали наші телефони. Казали, що село обстрілює українська армія, що у нашому селі українська армія ґвалтувала дітей і так далі. Так вони психологічно тисли на нас”, – розповів Володимир під час етеру, організованого МІПЛ, спільно з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк, у Twitter Spaces.

Після закінчення обстрілу російські військові забрали на допит Володимира, його брата Микиту та маму. Затриманим сказали, що їх підозрюють у співпраці з українськими військовими, нібито надсилали деякі дані армійцям. Зокрема показували скріншоти геолокацій, яких за словами Володимира, у телефонах родини не було.

“Звичайно, вони були фальшивими, ми не надсилали дані нашій армії. Після того, вони почали сильно кричати. Це було дуже страшно. Вони поставили на коліна мого брата в один бік, мене в інший. Почали стріляти та погрожувати, що вб’ють нас. Мати у цей час на все це дивилася. Думаю, вони хотіли, аби ми зізналися, що допомагали нашій армії”, – згадує допит Володимир.

Після цього військові рф забрали Микиту та вивезли у невідомому напрямку.

Брат Володимира працював таксистом. Ніколи не стріляв зі зброї, каже брат зниклого. Він сподівається, що Микита живий і його випустять з місця утримання неушкодженим:

“Ми знаємо, що його немає в списку загиблих у Чернігівській області. Він у заручниках, але ми не знаємо де. Ми маємо велику надію з нашою родиною, що він живий та повернеться до нас”.

Наразі відомо про щонайменше 30 осіб, яких викрали на Київщині та ще близько сотні активних учасників громад, яких утримують на новоокупованих територіях сходу та півдня України.

Історію Володимира Бузінова ви можете прослухати у Twitter Spaces, який проводила незалежна журналістка Ольга Токарюк. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Етнічні шведи, німці та бойки Зміївки: від радянських репресій до російської окупації

Була субота, 30 квітня. Того дня Микола Курівчак, староста села Зміївка, що на Херсонщині, збирався їхати до […]

7 Лютого 2023

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово: росіяни вивезли цивільних заручників до московського СІЗО

Цивільних заручників із Херсона перемістили в СІЗО Лефортово у Москві. Їх утримання там не підтверджено Міжнародним комітетом Червоного Хреста, правозахисники не мають можливості перевірити їх стан та умови утримання.

3 Лютого 2023

Війна і правосуддя
МІПЛ і герої розслідувань організації на заході ОБСЄ у Відні: про злочини росіян на Херсонщині та механізми вирішення гуманітарних питань

Делегації ОБСЄ від України, ЄС та США спільно з Медійною ініціативою за права людини 1 лютого провели захід у Відні, присвячений воєнним злочинам РФ під час окупації Херсонщини. На заході виступили мешканці регіону, які постраждали від дій російських окупантів

2 Лютого 2023

Більше публікацій