Send Lette
Насильницькі зникнення

Робоча група ООН працюватиме над кейсом військового пенсіонера Романа Іщенка, якого росіяни викрали в Херсоні

Медійна ініціатива за права людини та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ) повідомили Робочій групі ООН про насильницьке викрадення військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка. 

Дружина Романа, пані Ніла, розповіла, що її чоловіка викрали 19 квітня 2022 року, коли чотири джипи з сімома озброєними людьми приїхали до будинку сім’ї Іщенків. Шестеро були у військовій формі та балаклавах, а один у цивільному.

Роман Іщенко

Вони влаштували обшук у будинку Романа, свідками якого стала його мама і сусід. Свідки ідентифікували людей, які проводили обшук, як російських військових. Мама Романа зазначила, що вони спілкувалися кодовими словами, зміст яких їй було важко зрозуміти.

Під час обшуку військові вилучили два телефони, а Романа забрали і вивезли в невідомому напрямку. 

Водночас такий самий обшук росіяни влаштували в будинку батьків Романа Іщенка. Там на той момент перебував батько викраденого чоловіка. 

У червні 2022 року 20 військових знову приїхали до будинку Романа Іщенка. Сусід, який це побачив, попросив їх не ламати замок, надавши їм ключі від будинку. Росіяни провели повторний обшук, але не повідомили його причину. Також вони не повідомили місце перебування Романа Іщенка. 

Де утримують викраденого чоловіка невідомо.   

У травні цього року МІПЛ та ОМСТ подали таке ж звернення до робочої групи ООН про викрадення мешканця Василя Волохіна з Димера, що на Київщині, а також Микити Бузінова з Чернігівщини.

Викрадені росіянами Микита Бузінов (ліворуч) та Василь Волохін (праворуч)

Про Волохіна відомо, що його викрали 5 березня, коли Димер був окупований російськими військовими. Згодом сестрі Василя зателефонувала дружина звільненого з полону в’язня, яка повідомила що її чоловіка разом із Василем Волохіним утримували в «тюрмі Брянська». 

З інших свідчень, які вдалося зібрати МІПЛ, відомо, що викрадених людей з Київщини відправляли в СІЗО № 2 міста Новозибків Брянської області. Однак російська сторона на момент звернення не підтвердила, чи перебуває Волохін у Новозибкові. 

Микиту Бузінова російські військові викрали, коли в березні цього року прийшли до будинку його родини з обшуком. Брата Микити — Володимира — та їхню матір військові відпустили після допиту, а от Микиту вивезли в невідомому напрямку.

Ще один кейс, який отримала робоча група ООН, стосується жителів Гостомеля Людмили Шевченко та Ігоря Стеблевського. Подружжя викрали після того, як Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом із дружиною туди поїхав її чоловік Ігор, але зі шпиталю вони не повернулися.

Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський вимушено потрапили до госпіталя росіян і звідти не повернулися. Ймовірно, російські військові вивезли їх у білорусь чи росію

Відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі нічого невідомо.

Нагадаємо, журналісти МІПЛ встановили місця утримання людей, викрадених у Гостомелі, Бучі та Ірпені. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
До України повернули десятьох цивільних українців, затриманих на ТОТ: хто вони та за що опинилися за ґратами окупантів

Ввечері 28 червня стало відомо, що до України повернули 10 цивільних українців. Дехто із них чекав на звільнення понад шість років. Медійна ініціатива за права людини розповідає історії їхнього затримання та увʼязнення. 

1 Липня 2024

Росія застосовує нову практику переслідування українців в окупації. Тепер їх не завжди одразу везуть на підвал, а спершу бʼють вдома

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у березні 2024 року опублікувала звіт про російську окупацію. У ньому сказано, що люди, які живуть в окупації, стикаються із постійною загрозою насильства, затримання і незаконного покарання. МІПЛ задокументувала нові свідчення потерпілих в окупації.

28 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Мер Полтави, херсонські колонії і вітчим із “ДНР”: 34 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Липня 2024

Війна і правосуддя
“Я не асоціююся з підзахисним — я потрібна для балансу правосуддя і справедливості”, — адвокатка російських військових

Юлія Шуляк — українська адвокатка, яка представляє в суді російських військових, яких обвинувачують у воєнних злочинах. В інтерв’ю МІПЛ адвокатка розповідає про досвід роботи з воєнними злочинами, виклики заочного процесу, вплив міжнародного освітнього проєкту на її бачення власної роботи та суспільний осуд.

19 Липня 2024

Війна і правосуддя
Роздроблені справи як системна проблема. МІПЛ проаналізувала останні судові вироки росіянам за воєнні злочини

Порівняно з попередніми вироками, у червневих судді скорочували контекстуальну частину, яка підтверджує, що злочин скоїли в умовах війни. Читати та розуміти такі вироки значно простіше. Водночас помітна системна проблема — кожен вирок здебільшого присвячений одному обвинуваченому, хоча злочин вчинили кілька людей. Детальніше — в аналітиці МІПЛ. 

18 Липня 2024

Більше публікацій