Насильницькі зникнення

Робоча група ООН працюватиме над кейсом військового пенсіонера Романа Іщенка, якого росіяни викрали в Херсоні

Медійна ініціатива за права людини та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ) повідомили Робочій групі ООН про насильницьке викрадення військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка. 

Дружина Романа, пані Ніла, розповіла, що її чоловіка викрали 19 квітня 2022 року, коли чотири джипи з сімома озброєними людьми приїхали до будинку сім’ї Іщенків. Шестеро були у військовій формі та балаклавах, а один у цивільному.

Роман Іщенко

Вони влаштували обшук у будинку Романа, свідками якого стала його мама і сусід. Свідки ідентифікували людей, які проводили обшук, як російських військових. Мама Романа зазначила, що вони спілкувалися кодовими словами, зміст яких їй було важко зрозуміти.

Під час обшуку військові вилучили два телефони, а Романа забрали і вивезли в невідомому напрямку. 

Водночас такий самий обшук росіяни влаштували в будинку батьків Романа Іщенка. Там на той момент перебував батько викраденого чоловіка. 

У червні 2022 року 20 військових знову приїхали до будинку Романа Іщенка. Сусід, який це побачив, попросив їх не ламати замок, надавши їм ключі від будинку. Росіяни провели повторний обшук, але не повідомили його причину. Також вони не повідомили місце перебування Романа Іщенка. 

Де утримують викраденого чоловіка невідомо.   

У травні цього року МІПЛ та ОМСТ подали таке ж звернення до робочої групи ООН про викрадення мешканця Василя Волохіна з Димера, що на Київщині, а також Микити Бузінова з Чернігівщини.

Викрадені росіянами Микита Бузінов (ліворуч) та Василь Волохін (праворуч)

Про Волохіна відомо, що його викрали 5 березня, коли Димер був окупований російськими військовими. Згодом сестрі Василя зателефонувала дружина звільненого з полону в’язня, яка повідомила що її чоловіка разом із Василем Волохіним утримували в «тюрмі Брянська». 

З інших свідчень, які вдалося зібрати МІПЛ, відомо, що викрадених людей з Київщини відправляли в СІЗО № 2 міста Новозибків Брянської області. Однак російська сторона на момент звернення не підтвердила, чи перебуває Волохін у Новозибкові. 

Микиту Бузінова російські військові викрали, коли в березні цього року прийшли до будинку його родини з обшуком. Брата Микити — Володимира — та їхню матір військові відпустили після допиту, а от Микиту вивезли в невідомому напрямку.

Ще один кейс, який отримала робоча група ООН, стосується жителів Гостомеля Людмили Шевченко та Ігоря Стеблевського. Подружжя викрали після того, як Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом із дружиною туди поїхав її чоловік Ігор, але зі шпиталю вони не повернулися.

Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський вимушено потрапили до госпіталя росіян і звідти не повернулися. Ймовірно, російські військові вивезли їх у білорусь чи росію

Відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі нічого невідомо.

Нагадаємо, журналісти МІПЛ встановили місця утримання людей, викрадених у Гостомелі, Бучі та Ірпені. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
“Чорнобаївський навідник”: як Максим Біличук пережив викрадення, сім місяців полону, тортури, та все ж опинився на підконтрольній Україні території

Максим Біличук — тридцятирічний мешканець Чорнобаївки, стратегічно важливого села поблизу Херсона, де розташований аеродром. Ані військового, ані волонтерського досвіду до повномасштабного вторгнення не мав. Перші півтора місяця великої війни провів у підвалі з племінником, дружиною та сусідами.

30 Листопада 2023

Насильницькі зникнення
Тетяна Катриченко: “Ми не можемо перекладати на потерпілих обовʼязок самим доводити, що Росія позбавила їх свободи. Це так само і наша робота”

Відбулась міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України під головуванням Ірини Верещук, пані віцепрем’єр-міністра України.

18 Листопада 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій