Send Lette
Насильницькі зникнення

Робоча група ООН працюватиме над кейсом військового пенсіонера Романа Іщенка, якого росіяни викрали в Херсоні

Медійна ініціатива за права людини та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ) повідомили Робочій групі ООН про насильницьке викрадення військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка. 

Дружина Романа, пані Ніла, розповіла, що її чоловіка викрали 19 квітня 2022 року, коли чотири джипи з сімома озброєними людьми приїхали до будинку сім’ї Іщенків. Шестеро були у військовій формі та балаклавах, а один у цивільному.

Роман Іщенко

Вони влаштували обшук у будинку Романа, свідками якого стала його мама і сусід. Свідки ідентифікували людей, які проводили обшук, як російських військових. Мама Романа зазначила, що вони спілкувалися кодовими словами, зміст яких їй було важко зрозуміти.

Під час обшуку військові вилучили два телефони, а Романа забрали і вивезли в невідомому напрямку. 

Водночас такий самий обшук росіяни влаштували в будинку батьків Романа Іщенка. Там на той момент перебував батько викраденого чоловіка. 

У червні 2022 року 20 військових знову приїхали до будинку Романа Іщенка. Сусід, який це побачив, попросив їх не ламати замок, надавши їм ключі від будинку. Росіяни провели повторний обшук, але не повідомили його причину. Також вони не повідомили місце перебування Романа Іщенка. 

Де утримують викраденого чоловіка невідомо.   

У травні цього року МІПЛ та ОМСТ подали таке ж звернення до робочої групи ООН про викрадення мешканця Василя Волохіна з Димера, що на Київщині, а також Микити Бузінова з Чернігівщини.

Викрадені росіянами Микита Бузінов (ліворуч) та Василь Волохін (праворуч)

Про Волохіна відомо, що його викрали 5 березня, коли Димер був окупований російськими військовими. Згодом сестрі Василя зателефонувала дружина звільненого з полону в’язня, яка повідомила що її чоловіка разом із Василем Волохіним утримували в «тюрмі Брянська». 

З інших свідчень, які вдалося зібрати МІПЛ, відомо, що викрадених людей з Київщини відправляли в СІЗО № 2 міста Новозибків Брянської області. Однак російська сторона на момент звернення не підтвердила, чи перебуває Волохін у Новозибкові. 

Микиту Бузінова російські військові викрали, коли в березні цього року прийшли до будинку його родини з обшуком. Брата Микити — Володимира — та їхню матір військові відпустили після допиту, а от Микиту вивезли в невідомому напрямку.

Ще один кейс, який отримала робоча група ООН, стосується жителів Гостомеля Людмили Шевченко та Ігоря Стеблевського. Подружжя викрали після того, як Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом із дружиною туди поїхав її чоловік Ігор, але зі шпиталю вони не повернулися.

Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський вимушено потрапили до госпіталя росіян і звідти не повернулися. Ймовірно, російські військові вивезли їх у білорусь чи росію

Відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі нічого невідомо.

Нагадаємо, журналісти МІПЛ встановили місця утримання людей, викрадених у Гостомелі, Бучі та Ірпені. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Рік російського полону. Як родина херсонців, що хотіла зберегти державне майно, опинилася під “арештом”, але вирвалась на свободу

МІПЛ розповідає історію викрадення росіянами Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області, та його рідних, які намагалися захистити державну офісну техніку від російських мародерів, а натомість провели понад рік в окупаційних СІЗО, витримали тортури, знущання і все ж дочекалися свого звільнення. 

22 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Історія двох викрадень. Як росіяни створили “екстреміста” з каховського тренера з пейнтболу

Влітку 2023 року окупанти увʼязнили Павла Зозулюка, 43-річного активіста з Херсонської області. З тих пір його сімʼя намагається визволити чоловіка. МІПЛ поговорила з сестрою та племінником Павла, аби розказати його історію.

6 Березня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій