Send Lette
Насильницькі зникнення

Робоча група ООН працюватиме над кейсом військового пенсіонера Романа Іщенка, якого росіяни викрали в Херсоні

Медійна ініціатива за права людини та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ) повідомили Робочій групі ООН про насильницьке викрадення військового пенсіонера з Херсона Романа Іщенка. 

Дружина Романа, пані Ніла, розповіла, що її чоловіка викрали 19 квітня 2022 року, коли чотири джипи з сімома озброєними людьми приїхали до будинку сім’ї Іщенків. Шестеро були у військовій формі та балаклавах, а один у цивільному.

Роман Іщенко

Вони влаштували обшук у будинку Романа, свідками якого стала його мама і сусід. Свідки ідентифікували людей, які проводили обшук, як російських військових. Мама Романа зазначила, що вони спілкувалися кодовими словами, зміст яких їй було важко зрозуміти.

Під час обшуку військові вилучили два телефони, а Романа забрали і вивезли в невідомому напрямку. 

Водночас такий самий обшук росіяни влаштували в будинку батьків Романа Іщенка. Там на той момент перебував батько викраденого чоловіка. 

У червні 2022 року 20 військових знову приїхали до будинку Романа Іщенка. Сусід, який це побачив, попросив їх не ламати замок, надавши їм ключі від будинку. Росіяни провели повторний обшук, але не повідомили його причину. Також вони не повідомили місце перебування Романа Іщенка. 

Де утримують викраденого чоловіка невідомо.   

У травні цього року МІПЛ та ОМСТ подали таке ж звернення до робочої групи ООН про викрадення мешканця Василя Волохіна з Димера, що на Київщині, а також Микити Бузінова з Чернігівщини.

Викрадені росіянами Микита Бузінов (ліворуч) та Василь Волохін (праворуч)

Про Волохіна відомо, що його викрали 5 березня, коли Димер був окупований російськими військовими. Згодом сестрі Василя зателефонувала дружина звільненого з полону в’язня, яка повідомила що її чоловіка разом із Василем Волохіним утримували в «тюрмі Брянська». 

З інших свідчень, які вдалося зібрати МІПЛ, відомо, що викрадених людей з Київщини відправляли в СІЗО № 2 міста Новозибків Брянської області. Однак російська сторона на момент звернення не підтвердила, чи перебуває Волохін у Новозибкові. 

Микиту Бузінова російські військові викрали, коли в березні цього року прийшли до будинку його родини з обшуком. Брата Микити — Володимира — та їхню матір військові відпустили після допиту, а от Микиту вивезли в невідомому напрямку.

Ще один кейс, який отримала робоча група ООН, стосується жителів Гостомеля Людмили Шевченко та Ігоря Стеблевського. Подружжя викрали після того, як Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом із дружиною туди поїхав її чоловік Ігор, але зі шпиталю вони не повернулися.

Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський вимушено потрапили до госпіталя росіян і звідти не повернулися. Ймовірно, російські військові вивезли їх у білорусь чи росію

Відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі нічого невідомо.

Нагадаємо, журналісти МІПЛ встановили місця утримання людей, викрадених у Гостомелі, Бучі та Ірпені. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Історія двох викрадень. Як росіяни створили “екстреміста” з каховського тренера з пейнтболу

Влітку 2023 року окупанти увʼязнили Павла Зозулюка, 43-річного активіста з Херсонської області. З тих пір його сімʼя намагається визволити чоловіка. МІПЛ поговорила з сестрою та племінником Павла, аби розказати його історію.

6 Березня 2024

Квазіправова система
Тероризм і спроба підпалити людину: що росіяни інкримінують Костянтину Зіновкіну з Мелітополя та де його утримують

Мелітополь росіяни окупували в перші дні повномасштабного вторгнення. Відразу ж захопили адмінбудівлі, почали викрадати місцевих жителів. Не оминули вони й Костянтина Зіновкіна, який залишився в Мелітополі, аби доглядати маму і бабусю.

12 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Адвокація
“Міжнародне право недієве, коли одна зі сторін не дотримується правил”, — Ольга Решетилова в Осло

Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, взяла участь в одній із дискусійних панелей конференції Норвезького Гельсінського комітету, яка відбулася в Осло. Разом із Лене Ваттеланд, керівницею Центру документації та притягнення до відповідальності НГК, вони обговорили проблему притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах Росії. 

11 Квітня 2024

Аналітика
Примусова паспортизація. Як українцям на окупованих територіях та в РФ нав’язують російське громадянство

Коаліція "Україна. П'ята ранку", до якої входить Медійна ініціатива за права людини, підготувала спільну аналітику. Мета дослідження: простежити ключові етапи та практики впровадження політики нав’язування громадянства РФ українським громадянам, а також надати правову кваліфікацію таких дій — у межах міжнародного права і в межах українського законодавства.

10 Квітня 2024

Більше публікацій