Send Lette
Адвокація

Росія хоче таємно поховати вбитих українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микиту Ханганова

Окупаційна влада Бердянська планує таємне поховання українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова. Про це Медійній ініціативі за права людини стало відомо від Григорія Оганнісяна, батька Тіграна.

З убитих російськими силовиками підлітків окупаційна влада робить “терористів”. За рік після вбивства їх терміново вирішили поховати у безіменній могилі. Зробити це збираються цілком таємно, не повідомивши рідних ані про час поховання, ані про місце.

Тіграна Оганнісяна і Микиту Ханганова вбили 24 червня минулого року в Бердянську. Відтоді рідним не віддають їхні тіла. Понад рік МІПЛ веде власне розслідування цього жорстокого вбивства. За цей час російські слідчі кілька разів заявляли рідним, що дозволять забрати і поховати тіла підлітків. Однак під різними приводами окупаційна влада щоразу відмовляла у передачі тіл. Тепер же їх хочуть поховати, як “терористів”.

Тігран Оганнісян

Нагадаємо, що Оганнісяна, Ханганова і їхні сім’ї російська окупаційна влада переслідує з вересня 2022 року. Тоді Тіграна викрадали з дому, впродовж п’яти днів катували та знущалися над ним. Хлопця відпустили лише після розголосу про зникнення дитини. Також сім’я намагалася вивезти Тіграна з окупації, однак окупанти заарештували хлопця та батьків і повернули їх в окупований Бердянськ. 

Упродовж пів року діти перебували під жорстким пресингом окупантів. Їх допитували, змушували брати участь у “слідчих експериментах”. 

В останні кілька тижнів перед позасудовою стратою тиск посилився. Слідчі оголосили обвинувачення підліткам у підготовці диверсії та запланували передачу справи до суду. 

У день вбивства до Микити приїхав слідчий, з яким вони мали довгу розмову. Надвечір хлопці пішли гуляти і їх вбили — як стверджує окупаційна влада Бердянська, через напад на “поліцейських”.

Микита Ханганов

МІПЛ вважає, що Тіграна Оганнісяна і Микиту Ханганова вбили навмисно. Відповідальність за це покладаємо на окупаційну владу Бердянська, підрозділ Росгвардії, який на момент вбивства перебував у Бердянську, керівництво Слідчого комітету РФ, вище військово-політичне керівництво Росії, для якого терор і знущання над цивільним населенням є основою державної політики та окупаційних практик.

Напередодні вбивства дітей Європейський парламент у своїй резолюції звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Місії ООН з прав людини із закликом втрутитися у ситуацію та сприяти виїзду підлітків на підконтрольну уряду України територію. Жодної реакції на цей заклик не відбулося.

МІПЛ закликає президента України Володимира Зеленського, Уповноваженого Верховної Ради України Дмитра Лубінця, Міжнародний комітет Червоного Хреста, ООН, Парламентську Асамблею ОБСЄ та все світове співтовариство терміново втрутитися у ситуацію та вжити всіх можливих заходів, аби завадити ганебному похованню українських дітей, повернути рідним або українській стороні тіла для поховання та ефективно розслідувати цей воєнний злочин.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій