Send Lette
Адвокація

Росія хоче таємно поховати вбитих українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микиту Ханганова

Окупаційна влада Бердянська планує таємне поховання українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова. Про це Медійній ініціативі за права людини стало відомо від Григорія Оганнісяна, батька Тіграна.

З убитих російськими силовиками підлітків окупаційна влада робить “терористів”. За рік після вбивства їх терміново вирішили поховати у безіменній могилі. Зробити це збираються цілком таємно, не повідомивши рідних ані про час поховання, ані про місце.

Тіграна Оганнісяна і Микиту Ханганова вбили 24 червня минулого року в Бердянську. Відтоді рідним не віддають їхні тіла. Понад рік МІПЛ веде власне розслідування цього жорстокого вбивства. За цей час російські слідчі кілька разів заявляли рідним, що дозволять забрати і поховати тіла підлітків. Однак під різними приводами окупаційна влада щоразу відмовляла у передачі тіл. Тепер же їх хочуть поховати, як “терористів”.

Тігран Оганнісян

Нагадаємо, що Оганнісяна, Ханганова і їхні сім’ї російська окупаційна влада переслідує з вересня 2022 року. Тоді Тіграна викрадали з дому, впродовж п’яти днів катували та знущалися над ним. Хлопця відпустили лише після розголосу про зникнення дитини. Також сім’я намагалася вивезти Тіграна з окупації, однак окупанти заарештували хлопця та батьків і повернули їх в окупований Бердянськ. 

Упродовж пів року діти перебували під жорстким пресингом окупантів. Їх допитували, змушували брати участь у “слідчих експериментах”. 

В останні кілька тижнів перед позасудовою стратою тиск посилився. Слідчі оголосили обвинувачення підліткам у підготовці диверсії та запланували передачу справи до суду. 

У день вбивства до Микити приїхав слідчий, з яким вони мали довгу розмову. Надвечір хлопці пішли гуляти і їх вбили — як стверджує окупаційна влада Бердянська, через напад на “поліцейських”.

Микита Ханганов

МІПЛ вважає, що Тіграна Оганнісяна і Микиту Ханганова вбили навмисно. Відповідальність за це покладаємо на окупаційну владу Бердянська, підрозділ Росгвардії, який на момент вбивства перебував у Бердянську, керівництво Слідчого комітету РФ, вище військово-політичне керівництво Росії, для якого терор і знущання над цивільним населенням є основою державної політики та окупаційних практик.

Напередодні вбивства дітей Європейський парламент у своїй резолюції звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Місії ООН з прав людини із закликом втрутитися у ситуацію та сприяти виїзду підлітків на підконтрольну уряду України територію. Жодної реакції на цей заклик не відбулося.

МІПЛ закликає президента України Володимира Зеленського, Уповноваженого Верховної Ради України Дмитра Лубінця, Міжнародний комітет Червоного Хреста, ООН, Парламентську Асамблею ОБСЄ та все світове співтовариство терміново втрутитися у ситуацію та вжити всіх можливих заходів, аби завадити ганебному похованню українських дітей, повернути рідним або українській стороні тіла для поховання та ефективно розслідувати цей воєнний злочин.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Адвокація
80% опитаних МІПЛ колишніх бранців СІЗО зазнали насильства в Росії — інфографіка 

Медійна ініціатива за права людини проводить масштабне дослідження того, як росіяни поводяться з українськими військовополоненими і цивільними. Під час одного з етапів опитано 72 колишніх бранців, яких утримувала Росія. Серед них 14 цивільних і 58 військових.

19 Лютого 2025

Адвокація
Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою Інтерполу

Інтерпол розблокував для України можливість використовувати свої інструменти для розслідування воєнних злочинів. Таке рішення було оголошене під час зустрічі Генерального секретаря Інтерполу Вальдесі Укрізи із начальником Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталієм Касапом у Ліоні на полях щорічної конференції голів Національних центральних бюро (НЦБ) Інтерполу. Про це повідомляє Нацполіція.

18 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій