Send Lette
Адвокація

Росія ігнорує закиди ООН щодо катувань українських цивільних та військовополонених

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс заявляє, що Російська Федерація ігнорує документ, у якому зафіксовано факти катувань українців російськими військовими. Про це Едвардс повідомила на своїй сторінці в Twitter:

“Немає відповіді на мого листа, підписаного експертами ООН з питань свавільного утримання, примусових зникнень, позасудових страт, та використання найманців. В листі викладений перелік звинувачення у тортурах”.

Едвардс також опублікувала саму доповідь, в якій викладено факти катувань та іншого жорстокого, нелюдського або ганебного поводження, яке вчиняють російські війська щодо українських мирних жителів та військовополонених. Велика частина цієї спецдоповіді ґрунтується на матеріалах, які зібрали Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ).

У документі, зокрема, детально описані чотири випадки знущань над цивільними українцями: Михайлом Чендієм, Анатолієм Гарахатим, Олександром Харлацем та Анатолія Тутовим. Також відображено схеми, за якими російські військові діють найчастіше, перелічено, кого саме вони затримують, де утримують бранців і які тортури до них застосовують. Спецдоповідачка ООН звертає увагу на відсутність адекватної медичної допомоги жертвам катувань, випадки позасудових і вибіркових страт, а також смерті українців унаслідок катувань у Харківській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях. 

Зазначимо, що Еліс Джил Едвардс — одна з небагатьох високопосадовців ООН, яка чітко й відкрито заявляє про ігнорування Росією норм міжнародного гуманітарного права щодо безумовної заборони катувань.

МІПЛ публікує текст доповіді.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Адвокація
Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

11 Грудня 2024

Адвокація
Україна зобовʼязана розслідувати всі випадки зникнення безвісти людей – Метью Холлідей

З нагоди Міжнародного дня прав людини 10 грудня у Києві відбулася конференція, присвячена захисту прав родин зниклих безвісти. Захід організувала Медійна ініціатива за права людини спільно з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Учасники говорили про вирішення проблем зниклих безвісти, особливу увагу зосередили на діалозі між урядом, громадянським суспільством і міжнародними партнерами, аби рідні зниклих безвісти стали рівноправними партнерами в цьому процесі.

10 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій