Send Lette
Адвокація

Росія ігнорує закиди ООН щодо катувань українських цивільних та військовополонених

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс заявляє, що Російська Федерація ігнорує документ, у якому зафіксовано факти катувань українців російськими військовими. Про це Едвардс повідомила на своїй сторінці в Twitter:

“Немає відповіді на мого листа, підписаного експертами ООН з питань свавільного утримання, примусових зникнень, позасудових страт, та використання найманців. В листі викладений перелік звинувачення у тортурах”.

Едвардс також опублікувала саму доповідь, в якій викладено факти катувань та іншого жорстокого, нелюдського або ганебного поводження, яке вчиняють російські війська щодо українських мирних жителів та військовополонених. Велика частина цієї спецдоповіді ґрунтується на матеріалах, які зібрали Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ).

У документі, зокрема, детально описані чотири випадки знущань над цивільними українцями: Михайлом Чендієм, Анатолієм Гарахатим, Олександром Харлацем та Анатолія Тутовим. Також відображено схеми, за якими російські військові діють найчастіше, перелічено, кого саме вони затримують, де утримують бранців і які тортури до них застосовують. Спецдоповідачка ООН звертає увагу на відсутність адекватної медичної допомоги жертвам катувань, випадки позасудових і вибіркових страт, а також смерті українців унаслідок катувань у Харківській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях. 

Зазначимо, що Еліс Джил Едвардс — одна з небагатьох високопосадовців ООН, яка чітко й відкрито заявляє про ігнорування Росією норм міжнародного гуманітарного права щодо безумовної заборони катувань.

МІПЛ публікує текст доповіді.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій