Send Lette
Адвокація

Росія ігнорує закиди ООН щодо катувань українських цивільних та військовополонених

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс заявляє, що Російська Федерація ігнорує документ, у якому зафіксовано факти катувань українців російськими військовими. Про це Едвардс повідомила на своїй сторінці в Twitter:

“Немає відповіді на мого листа, підписаного експертами ООН з питань свавільного утримання, примусових зникнень, позасудових страт, та використання найманців. В листі викладений перелік звинувачення у тортурах”.

Едвардс також опублікувала саму доповідь, в якій викладено факти катувань та іншого жорстокого, нелюдського або ганебного поводження, яке вчиняють російські війська щодо українських мирних жителів та військовополонених. Велика частина цієї спецдоповіді ґрунтується на матеріалах, які зібрали Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA та Всесвітня організація проти тортур (ОМСТ).

У документі, зокрема, детально описані чотири випадки знущань над цивільними українцями: Михайлом Чендієм, Анатолієм Гарахатим, Олександром Харлацем та Анатолія Тутовим. Також відображено схеми, за якими російські військові діють найчастіше, перелічено, кого саме вони затримують, де утримують бранців і які тортури до них застосовують. Спецдоповідачка ООН звертає увагу на відсутність адекватної медичної допомоги жертвам катувань, випадки позасудових і вибіркових страт, а також смерті українців унаслідок катувань у Харківській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях. 

Зазначимо, що Еліс Джил Едвардс — одна з небагатьох високопосадовців ООН, яка чітко й відкрито заявляє про ігнорування Росією норм міжнародного гуманітарного права щодо безумовної заборони катувань.

МІПЛ публікує текст доповіді.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Ми маємо називати скоєне росіянами в Україні своїми іменами”, — євродепутат Петрас Ауштревічус на заході МІПЛ у Брюсселі

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Медійна ініціатива за права людина провела вже другий спеціальний захід у Європарламенті, присвячений питанню звільнення цивільних заручників.

21 Лютого 2024

Адвокація
Спільна позиція коаліції “Україна. П’ята ранку” до десятих роковин початку збройної агресії РФ проти України

Десять років Україна перебуває у вирі потрясінь, які почалися з подій Революції Гідності та продовжилися агресією РФ — окупацією Криму, частин Донецької та Луганської областей і повномасштабним вторгненням в Україну. 

20 Лютого 2024

Адвокація
У Гаазі прозвучали історії українців, які пережили окупацію, викрадення і тортури 

За ініціативи посольств Великої Британії та України в Нідерландах та за підтримки Медійної ініціативи за права людини в Гаазі відбувся захід Ukraine Witness Testimony Event, під час якого свідки воєнних злочинів Росії в Україні розповіли свої історії викрадення та незаконного утримання. 

14 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій