Війна і правосуддя

Рубіжанського псевдомера Хортіва нарешті почнуть судити у Кропивницькому

Кіровський районний суд Кропивницького 28 лютого ухвалив рішення про спеціальне судове провадження у справі Сергія Хортіва, колишнього очільника міста Рубіжне Луганської області, обвинуваченого у колабораціонізмі. Таким чином справа псевдомера зрушилася з місця. Про це повідомляє журналістка МІПЛ.

На судове засідання до суду прибула адвокатка Яна Бойко, залучена з Центру безоплатної правової допомоги. Андрій Ткачук, прокурор Луганської обласної прокуратури, участь у засіданні брав онлайн із міста Кам’янське Дніпропетровської області, де зараз базується прокуратура Луганської області. Обвинувачений до суду не з’явився. Впродовж жовтня — лютого його сім разів повідомляли про судове засідання повістками в “Урядовому кур’єрі”.

Прокурор Ткачук подав клопотання про здійснення спеціального судового провадження – заочного судового розгляду справи. За його словами, Хортіва обвинувачують за двома частинами ст. 111-1 ККУ (ч. 1 — публічне заперечення збройної агресії РФ та ч. 5 — добровільне зайняття посади в окупаційних органах влади).

“Досудове розслідування встановило, що Сергій Хортів добровільно зайняв посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в окупаційній адміністрації міста Рубіжне Луганської області. Також здійснював публічне заперечення збройної агресії РФ проти України. Доказами у справі є протоколи допитів свідків, протоколи огляду відеозаписів, які поширювались в інтернеті. У вказаних відео зафіксовано, що Хортів співпрацює з окупантами, виконує функції керівника окупаційної адміністрації”, — йдеться у клопотанні.

На одному з таких відео зафіксовано, як Хортів із російськими військовими незаконно увірвався до житла жителя Рубіжного під час так званої зачистки. При цьому він розповідав, що цей чоловік є “бійцем батальйону “Чернігів”, брав активну участь у бойових діях з 2014 року, нагороджений Турчиновим медаллю”.

За інформацією прокурора, на досудовому слідстві справу також розслідували заочно, а обвинуваченого оголосили в розшук.

“Хортів переховується на тимчасово окупованих територіях. Стаття, за якою він обвинувачується, дозволяє проводити спеціальне судове провадження. ЄСПЛ не визначає порушенням прав людини розгляд справи без обвинуваченого у випадку, якщо це закріплено у законодавстві та забезпечено право на захист. Хортів забезпечений захистом та дотримано процедури”, — наголосив прокурор Ткачук.

Адвокатка Яна Бойко виступила проти клопотання прокурора, наполягала, що не може ефективно представляти інтереси клієнта, оскільки навіть не бачила його.

“Діє презумпція невинуватості. У випадку такого розгляду в суді ми слухатимемо доводи прокурора. Але це буде гра в одні ворота, адже я не поспілкувалася зі своїм підзахисним, жодним чином не зможу спростовувати доводи прокурора. У такому випадку порушується низка прав мого підзахисного. Достовірно не відомо ні мені, ні суду, чи ці дії, зазначені в обвинувальному акті, здійснені Хортівим у результаті якогось впливу, фізичного чи морального примусу, чи ні. Це просто буде обвинувачення, а захист не має змоги захищатися”, — заявила Яна Бойко.

Заслухавши сторони, суддя Руслан Бурко задовольнив клопотання прокурора. В ухвалі суд зазначив, що відповідно до ст. 323 КПК судовий розгляд можна здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України. Наступне засідання призначене на 16 березня.

Адвокатка Яна Бойко заявила, що подаватиме апеляційну скаргу.

За інформацією з пропагандистських російських медійних ресурсів, Хортів перебуває в тимчасово окупованому Рубіжному. Зокрема, у листопаді минулого року він виступав на російському телебаченні з нагоди “Дня народного єдінства”.

Як писала МІПЛ, обвинувальний акт щодо Хортіва передали до суду ще в червні минулого року, проте через порушення підслідності розгляд справи спочатку затягнувся, а потім взагалі зупинився.

 

Анастасія Зубова, МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Хотів розстріляти цивільного: російського снайпера Дамбаєва засудили до 12 років в’язниці

Дамбаєв, погрожуючи гвинтівкою, наказав чоловікові вийти з машини та зняти весь одяг вище поясу. Оглянувши тулуб і руки, російський військовий побачив у потерпілого татуювання зеленого кольору у вигляді черепа і ока.

28 Березня 2023

Війна і правосуддя
“Світ бореться не просто за суверенітет України, а за дотримання принципу світового порядку”, — Марк Елліс

Марк Елліс, виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів — про ідею трибуналу для найвищого політичного і військового керівництва Росії, про розгляд справ щодо війни в українських судах і підтримку міжнародної спільноти

23 Березня 2023

Війна і правосуддя
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Володимира Путіна і Марії Львової-Бєлової

МКС зазначає, що має розумні підстави вважати, що Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за воєнні злочини у вигляді незаконної депортації і переміщення дітей із окупованих територій України до Росії.

17 Березня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Замкнене коло”: де Росія утримує оборонця Херсона Андрія Горшкова

Рік тому, 30 березня 2022 року, російські військові викрали херсонця Андрія Горшкова з його власного будинку. Його звинуватили у підготовці нападу на колишню прокурорку Криму Наталію Поклонську, яка тоді приїздила в Херсон.

Сьогодні

Лише в Димері і Козаровичах росіяни викрали понад 100 людей — дружина цивільного заручника з Київщини

У березні минулого року в Димері на Київщині росіяни викрали 34-річного Василя Волохіна. На момент затримання його […]

Вчора

Насильницькі зникнення
Домовленості щодо цивільних не працюють. Представник Омбудсмена зустрівся з рідними українських заручників

Голова української розвідки Кирило Буданов заявляє, що майже 40% тих, хто перебуває в російському полоні — цивільні. МІПЛ відомо про понад 900 викрадених росіянами цивільних. Їх утримують у тюрмах РФ та на окупованих територіях України. Утім реальна цифра — значно більша.

28 Березня 2023

Більше публікацій