Send Lette
Війна і правосуддя

“Справедливість для мене — це остаточний і безповоротний розпад Російської імперії”, — Ольга Решетилова

“Елементом досягнення справедливості має бути правосуддя”. Про це під час панельної дискусії “Ціна справедливості: хто, як і скільки платитиме за неї” заявила правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини, член Коаліція “Україна. П’ята ранку” Ольга Решетилова. Дискусія відбулася в межах Форуму громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”. 

За словами Решетилової, судова та правоохоронна системи намагаються робити максимум задля досягнення справедливості. Зокрема, вже почали передавати до суду справи, які стосуються повномасштабного вторгнення Росії. Лише за останній тиждень вироки отримали російські військовослужбовці, які знущалися над цивільним в Бучі, а також танкісти РФ, які розстріляли лікарню на Сумщині. Утім суспільство, на думку правозахисниці, часто не відчуває, що всі ці судові процеси — шлях до досягнення справедливості.

“У мене відчуття, ніби суспільство не розуміє, що цей процес уже триває. Не розуміє важливості своєї включеності в нього. На жаль, на цих судових засіданнях ми дуже самотні: нам не вистачає колег і з громадських організацій, і медійників, не вистачає просто зацікавлених людей. Поки що це якийсь двосторонній “не рух”: ні правоохоронна система України не намагається залучити громадян до цих процесів, ні людям це не цікаво. І це проблема, бо суди тривають. А потім, як це було зі справами Майдану, в якийсь момент ми прокинемося і зрозуміємо, що вироки винесені, а ми не розуміємо, хто покараний і за що покараний. Я не намагаюся моралізувати. Хочу лише сказати, що треба знайти вихід. Обсяги роботи великі, а нас із кожним днем стає все менше”, — заявила Ольга Решетилова.

Вона додала, що висвітленням судових процесів, пов’язаних із збройною агресією Росії, МІПЛ займається з 2014 року. І деякі журналісти, які раніше активно відвідували судові засідання, тепер загинули, захищаючи Україну зі зброєю в руках. Дехто, як фотограф Макс Левін, були вбиті росіянами під час виконання журналістських обов’язків. Тож завдання для громадського сектору на сьогодні — фокусуватися на конкретних судових справах і залучати якомога більше людей до цього. 

“Історія України останні девʼять років пишеться в судах. І по тому, які там будуть вироки, яка інформація буде в матеріалах справи, наші діти і онуки вивчатимуть історію нашої боротьби”,  — наголосила Решетилова.

Повністю запис Форуму громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України” дивіться тут.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Більше публікацій