Send Lette
Війна і правосуддя

“Справедливість для мене — це остаточний і безповоротний розпад Російської імперії”, — Ольга Решетилова

“Елементом досягнення справедливості має бути правосуддя”. Про це під час панельної дискусії “Ціна справедливості: хто, як і скільки платитиме за неї” заявила правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини, член Коаліція “Україна. П’ята ранку” Ольга Решетилова. Дискусія відбулася в межах Форуму громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”. 

За словами Решетилової, судова та правоохоронна системи намагаються робити максимум задля досягнення справедливості. Зокрема, вже почали передавати до суду справи, які стосуються повномасштабного вторгнення Росії. Лише за останній тиждень вироки отримали російські військовослужбовці, які знущалися над цивільним в Бучі, а також танкісти РФ, які розстріляли лікарню на Сумщині. Утім суспільство, на думку правозахисниці, часто не відчуває, що всі ці судові процеси — шлях до досягнення справедливості.

“У мене відчуття, ніби суспільство не розуміє, що цей процес уже триває. Не розуміє важливості своєї включеності в нього. На жаль, на цих судових засіданнях ми дуже самотні: нам не вистачає колег і з громадських організацій, і медійників, не вистачає просто зацікавлених людей. Поки що це якийсь двосторонній “не рух”: ні правоохоронна система України не намагається залучити громадян до цих процесів, ні людям це не цікаво. І це проблема, бо суди тривають. А потім, як це було зі справами Майдану, в якийсь момент ми прокинемося і зрозуміємо, що вироки винесені, а ми не розуміємо, хто покараний і за що покараний. Я не намагаюся моралізувати. Хочу лише сказати, що треба знайти вихід. Обсяги роботи великі, а нас із кожним днем стає все менше”, — заявила Ольга Решетилова.

Вона додала, що висвітленням судових процесів, пов’язаних із збройною агресією Росії, МІПЛ займається з 2014 року. І деякі журналісти, які раніше активно відвідували судові засідання, тепер загинули, захищаючи Україну зі зброєю в руках. Дехто, як фотограф Макс Левін, були вбиті росіянами під час виконання журналістських обов’язків. Тож завдання для громадського сектору на сьогодні — фокусуватися на конкретних судових справах і залучати якомога більше людей до цього. 

“Історія України останні девʼять років пишеться в судах. І по тому, які там будуть вироки, яка інформація буде в матеріалах справи, наші діти і онуки вивчатимуть історію нашої боротьби”,  — наголосила Решетилова.

Повністю запис Форуму громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України” дивіться тут.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Допомога окупантам на Кінбурнській косі, зґвалтування та воєнні злочини: 29 справа щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

19 Лютого 2024

Війна і правосуддя
Справа Оголь щодо держзради: допитали сестру закатованого, іншого загадкового свідка не знайшли

Світлану Оголь із села Кашперо-Миколаївка, що на Миколаївщині, обвинувачують у держзраді. Як каже слідство, під час окупації села навесні 2022 року вона випивала з росіянами та здала їм Сергія Кучерешка, учасника АТО з сусіднього села Новофонтанка. Тоді росіяни вбили його та Валентина Сєдініна із Херсона.

9 Лютого 2024

Війна і правосуддя
Обвинувачений у наведенні ракетного удару на піцерію в Краматорську попросився на обмін

Володимира Синельника з Краматорська обвинувачують у наведенні ракетного удару по піцерії “Rіа”. Суд почав слухати справу. Синельник подав клопотання про те, щоб його включили в списки на обмін до Росії.

8 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій