Війна і правосуддя

“Справедливість для мене — це остаточний і безповоротний розпад Російської імперії”, — Ольга Решетилова

“Елементом досягнення справедливості має бути правосуддя”. Про це під час панельної дискусії “Ціна справедливості: хто, як і скільки платитиме за неї” заявила правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини, член Коаліція “Україна. П’ята ранку” Ольга Решетилова. Дискусія відбулася в межах Форуму громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”. 

За словами Решетилової, судова та правоохоронна системи намагаються робити максимум задля досягнення справедливості. Зокрема, вже почали передавати до суду справи, які стосуються повномасштабного вторгнення Росії. Лише за останній тиждень вироки отримали російські військовослужбовці, які знущалися над цивільним в Бучі, а також танкісти РФ, які розстріляли лікарню на Сумщині. Утім суспільство, на думку правозахисниці, часто не відчуває, що всі ці судові процеси — шлях до досягнення справедливості.

“У мене відчуття, ніби суспільство не розуміє, що цей процес уже триває. Не розуміє важливості своєї включеності в нього. На жаль, на цих судових засіданнях ми дуже самотні: нам не вистачає колег і з громадських організацій, і медійників, не вистачає просто зацікавлених людей. Поки що це якийсь двосторонній “не рух”: ні правоохоронна система України не намагається залучити громадян до цих процесів, ні людям це не цікаво. І це проблема, бо суди тривають. А потім, як це було зі справами Майдану, в якийсь момент ми прокинемося і зрозуміємо, що вироки винесені, а ми не розуміємо, хто покараний і за що покараний. Я не намагаюся моралізувати. Хочу лише сказати, що треба знайти вихід. Обсяги роботи великі, а нас із кожним днем стає все менше”, — заявила Ольга Решетилова.

Вона додала, що висвітленням судових процесів, пов’язаних із збройною агресією Росії, МІПЛ займається з 2014 року. І деякі журналісти, які раніше активно відвідували судові засідання, тепер загинули, захищаючи Україну зі зброєю в руках. Дехто, як фотограф Макс Левін, були вбиті росіянами під час виконання журналістських обов’язків. Тож завдання для громадського сектору на сьогодні — фокусуватися на конкретних судових справах і залучати якомога більше людей до цього. 

“Історія України останні девʼять років пишеться в судах. І по тому, які там будуть вироки, яка інформація буде в матеріалах справи, наші діти і онуки вивчатимуть історію нашої боротьби”,  — наголосила Решетилова.

Повністю запис Форуму громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України” дивіться тут.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій